İŞKUR Girişimcilik Kursları Devam Ediyor

İŞKUR Girişimcilik Kursları Devam Ediyor
08 Eylül 2014

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, KOSGEB ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi tarafından düzenlenen Girişimcilik kursu İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel, İş ve Meslek Danışmanları Bülent Ezer ve Yasin Sezgin tarafından ziyaret edildi.

İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan toplantıda yaptığı konuşmada, KOSGEB’in mali desteklerinden faydalanmanın birinci şartının Girişimcilik Eğitimi almış ya da Girişimcilik Sertifikası sahibi olunması gerektiğini belirtti. Çalışkan, günümüzün en popüler kelimesinin girişimcilik olduğunu, özellikle gençler arasında girişimciliğin öneminin arttığını yeni bir iş fikri olmayanın dikkate alınmadığı bir dönemin yaşandığını kaydetti. Ali Çalışkan, Kursiyerlere inadına üretimci olun, farklı olun, girişimci olun, kendi markanızı yaratın, anlatın ve markanızın arkasında durun tavsiyelerinde bulundu. Çalışkan, ayrıca girişimcileri kuracakları işletmelerinin faydalanabileceği istihdam destekleri hakkında bilgi almak için İŞKUR’a beklediklerini de söyledi.

KOSGEB Müdürü Erdoğan Yüksel de kursiyerlere girişimcilere yönelik sağladıkları destekler hakkında bilgiler vererek şunları söyledi;

“Kurs sonunda girişimcilik sertifikası alan kursiyerler KOSGEB’e projeleri ile birlikte destek almak için başvurabileceklerdir. Sertifikalarda süre kısıtlaması olmamakla birlikte 81 ilde geçerlidir. Yeni kurulan bir işletme için kuruluş giderleri, makina, büro malzemeleri, elektrik, su, telefon kira ve personel giderleri destekleri sağlanmaktadır, destek oranları ise engellilerde %80, bayanlarda %70, erkeklerde %60’tır.”

Girişimcilik kursu 1-11 Eylül 2014 tarihleri arasında 25 kursiyerin katılımı ile Ziraat Fakültesi’nde devam edecek. Kurs süresince herhangi bir işte çalışmayan kursiyerlere 20 TL ücret ödenecek. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılara Girişimcilik Belgesi verilecek.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir