İŞKUR’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne Bilgilendirme Toplantısı

İŞKUR’da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’ne Bilgilendirme Toplantısı
04 Aralık 2012

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü İlçe müdürleri ve şube müdürlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, “UMEM Beceri 10 projesi 2011 yılından bu yana ülkemizde ve ilimizde uygulanmaktadır.” dedi. Çalışkan, “Bugüne kadar sanayi sektörüne hizmet veren proje, genişletilerek tarım ve hizmet sektörünü de kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Bizde İŞKUR olarak ilimizde daha bilinçli tarım yapılması için sizlere daha nitelikli eleman yetiştirmek için UMEM ve İş Gücü Yetiştime kursları adı altında destek olmak isteriz. Kurslar için gerekli prosedürler sağlandığı zaman kursiyer seçimlerinin ardından kursa seçilen her kişi için günlük 20 TL cep harçlığı ayrıca kursiyerlerimizin Genel Sağlık Sigortaları ile beraber iş kazası ve meslek hastalığı sigortalarını yapıyoruz. Sizlere olana desteğimiz kurstan sonra da devam etmektedir. Kurslarımızdan mezun kişileri istihdam ettiğiniz takdirde 54 aya kadar kişinin sigortasının işveren payını biz teşvik olarak karşılamaktayız” şeklinde konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mustafa Akkuş ise “ilimizde tarım sektörü çok önemli bir yere sahiptir. Özellikle nitelikli tarım yapacak eleman yetiştirme konusunda sorunlar karşımıza çokca çıkmaktaydı. İŞKUR’un bize sağlayacağı bu imkanlarla sorunlarımız azalacaktır. Ben kurumum ve arkadaşlarım adına sizlere çok teşekkür ediyorum.” dedi

Toplantının devamında İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan katılımcıların sorularına cevaplandırdıktan sonra karşılıklı iyi temennilerle toplantı sona erdirildi.

[Medya Hedef]

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir