İsmail Yaşar Oğuz, Kepez Belediye Başkanlığına Aday Oldu

31 Ekim 2013

İsmail Yaşar Oğuz, 30 Mart 2014’te yapılacak olan yerel seçimlerde Kepez Belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Oğuz, Bugün Ak Parti İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında adaylık başvuru evraklarını Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü’ye teslim ederek Kepez Belediye Başkanlığı görevini yeniden devir almak için aday adaylığını açıkladı.

Oğuz aday adaylığı ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Değerli dostlar, saygıdeğer basın mensupları;
Bugün Mesai günü olmasına rağmen, işini gücünü bırakarak yanımızda olan, bizi seven, destekleyen, burada bizimle beraber olan tüm dostlarımız hepinizi can-ı gönülden selamlıyor, hepinize hoş geldiniz diyorum …
Bugün burada  Kepez Belediye Başkanlığı’na aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere bulunuyoruz. Sizler desteklerinizi esirgemeyerek bizi onurlandırdınız… hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum….
Değerli dostlarım;
2004-2009 arasında Çanakkale’nin göz  bebeği haline gelen Kepez son 5 yıldır hak ettiği hizmeti alamıyor. Kepez’de hizmet üretilmiyor.
“Önce insan” sloganıyla çıkıp seçim kazananlar “insan”ların hizmet taleplerine kulak tıkıyorlar. “Önce İnsan” sloganı gitmiş yerine “Önce Yandaş” anlayışı gelmiştir. Adam Kayırma, Adaletsizlik, Göz Boyama, Yalan ? Dolan ? Talan gelmiştir.
5 yıldan beri Kepez’e ne verebildim, ne yaptım, hangi hizmeti götürdüm diye başını eğip  düşünen bir anlayış yok. Onun yerine kendisini doğal  Aday olarak görüp, bir 5 yıl daha nasıl yandaşlarımı büyütürüm derdiyle, sağa sola saldıran, mahalle kabadayısı edasıyla gezinen, kendi yapmadıklarının üstünü; küfürle, kavgayla, iftirayla örtmeye çalışan bir yönetim anlayışı var.
Bunun da baş sorumlusu bugün Belediye Başkanlığı koltuğunu işgal eden kişidir. Bu zat Belediye Başkanı olabilmek için her şeyi denemiş, halkı kandırabilmek için 4 kez parti değiştirmiştir. Bu zatın amacı sadece o koltukta oturabilmektir. 2009 sonrasında sergilenen tutum bir daha göstermiştir ki bu anlayış için koltuğa oturmak hizmet için değil siyasi mevkii edinmek içindir.
Kepez, hizmeti Ak Parti Belediyeciliği ile tanımıştır. Bugün Belediye koltuğunu işgal edenler bizim yaptıklarımızın bakımını ve onarımını bile yapmaktan acizdir.
Eğer bugün Kepez, Çanakkale’nin en gözde yatırım yerlerinden biri olduysa bunun nedeni bizim yaptığımız altyapı çalışmalarıdır, bizim yaptığımız düzenlemelerdir, bizim Kepez’e çektiğimiz büyük kurumlardır. Üniversite Tıp Fakültesi Hastanesi, SGK, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Diş Hastanesi, Fen Lisesi, Anadolu Lisesi ve 1500 konuttan oluşan TOKİ yatırımlarını Kepez’e biz getirdik. Bu zihniyet kavgacı tutumlarıyla Kepez’e hiçbir yatırım getiremediği gibi mevcutları da kovmaktadır. Tıp Fakültesi Hastanesi bunun en güzel örneğidir.
Bu kavgacı zihniyet özellikle Üniversitemize ve Tıp Fakültesi Hastanesine savaş açmıştır. Kepezimizin bugünkü konumuna gelmesinde en büyük paya sahip Tıp Fakültesi Hastanesine “Kepezin bağrındaki kötü huylu ur ” diyecek kadar küçülebilen bu zihniyet için ne Kepez’de iş yapan esnafımız önemlidir ne de sağlık hizmetlerinden faydalanan vatandaşımız önemlidir.
Bu da göstermektedir ki bunların amacı Kepeze ve Kepezlilere hizmet değil bizim zamanımızda Kepez’e getirdiğimiz yatırımları  bizden eser bırakmamak düşüncesi ile ortadan kaldırmaktır.
Bugün Kepez’de başıbozuk ve kontrolsüz bir büyüme devam etmektedir. Seçim yılı olması nedeniyle Mutan ve çevresi rant getiren her şeye evet demektedir. Kepez şu anda parsel parsel bölüşülmektedir. Belediye ise hiçbir programlama yapmadan, hiçbir altyapıyı getirmeden sadece alacağı paraya ve gelecek oylara bakmaktadır. Oysa seçimden sonra Kepez’i büyük bir felaket beklemektedir. Mutan’ın hesapsız, kitapsız ve ayrımcı yaklaşımı nedeniyle bugün yükselen yatırımlar yarın bu hesapsızlıktan büyük zararlar göreceklerdir. Daracık yollara, altyapısız mahallelere, yetersiz borulara bugün izin verenler Kepez’in geçmişini kararttıkları gibi yarınını da karartmaya kalkmaktadırlar. Bu kötü gidişata sadece Kepezli kardeşlerim, Kepezli komşularım dur diyebilirler. Aksi taktirde Kepez’de yağma ve partizanlık devam edecektir ve Kepez’den geriye çevre kirliliği, içinden çıkılmaz bir trafik, yok olan yeşil alanlar, trafiğin ortasında oynayan çocuklar, gürültü, hastalık yayan çeşmeler, kalabalıklar, yok olan komşuluk, yetersiz yollar, girilemeyecek denizler ve bunlara bağlı olarak sağlığını kaybetmiş insanlar kalacaktır.

Peki, biz ne vaad ediyoruz?
İlk olarak bu zihniyetten  ve onun partizan, ayırımcı, sadece konuşmaya dayanan ama hiçbir işi yapmayan, Kepez’in tüm kaynaklarını eşe dosta peşkeş çeken anlayışından kurtulmayı vaad ediyoruz. Kepezlinin parası cebinde kalacak. Kepezlinin parası Kepez’e hizmet olarak geri dönecek. Kepez’in gelirleri şeffaf ihaleler yoluyla doğru hizmetlere harcanacaktır.

KAVGA BİTECEK, İŞBİRLİĞİ ARTACAK
Yeniden seçilmemiz halinde Kepez’i yeniden hizmetle buluşturacağız. Artan nüfusun ihtiyaç duyduğu parkları, yeşil alanları ve bahçeleri yapacağız. Kepez’in ulaşım sorununu çözeceğiz, insanca bir ulaşımı Kepez’e getireceğiz.
Diğer kurumlarla kavga etmek yerine işbirliği yapacağız. Bu sayede ilk iş olarak Kepez’e huzurevini ya getireceğiz, ya getireceğiz.

YENİ FAKÜLTELER GELECEK
Üniversite Hastanemizin Kepez Meydanı’ndan çıkmaması için elimizden geleni yapacağız. Hatta Kepez’e yeni fakültelerin açılmasını da sağlayacağız. Kepez Meydanı’nda yeni sağlık yatırımları yapılsın istiyoruz. Özellikle yaşlı vatandaşlarımıza, kronik rahatsızlığı olan hastalarımıza dönük yeni poliklinikler açılsın, Hastane’de sıra olmadan, en iyi doktorlar Kepezli hastalarımıza baksınlar istiyoruz. Bu doğrultuda Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hizmet kalitesinin artması için elimizden geleni yapacağız. Yerse yer, destekse destek.
Ayrıca Kepezimiz sınırları içine gelecek olan Devlet Hastanesi’ne de, aile hekimlerimize de her türlü desteği vereceğiz. Sağlık bizim için büyük bir önceliktir.
Kepez bizim dönemimizde yeniden kazanan, büyük ve nitelikli kuruluşların geldiği bir yer olacak. Kepez 30 Mart 2014 den sonra kurumlarla kavga eden bir Belediye anlayışı olmayacak. Kepez belediye başkanı 30 Mart 2014 den sonra hiç kimseye hakaret etmeyecek, saldırmayacak, sadece işini yapacak, halka hizmet edecek.
Bizim için tüm Kepezliler kardeşimizdir, komşumuzdur, arkadaşımızdır. Kepezlileri partilerine, fikirlerine veya ideolojilerine göre ayırmadık bundan sonra da ayırmayacağız. Belediye Başkanı sadece kendisine oy verenlerin değil tüm Beldede yaşayanların Başkanıdır anlayışı ile tek hedefimiz Kepez’e hizmet etmek olacaktır. Biz, kapıları sökerek sahte şeffaflık şovları yapmayız. Kapıları, pencereleri sökmek yerine halkımızın ihtiyaçlarına kulak veririz, onların taleplerini yerine getiririz.

KEPEZ İÇİN BİRLEŞMEK ZORUNDAYIZ
Bu zihniyetin Kepez’e verdiği zararı gidermek için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Kepez’in bu yönetimin elinde nasıl solduğunu, geleceğe dönük nasıl ağır sorunların oluşmaya başladığını gören tüm Kepez sevdalılarını; parti, siyasi düşünce ve ideoloji ayrımı yapmaksızın aynı hedef doğrultusunda birleşmeye çağırıyorum.
Aksi taktirde bu zihniyet bizleri yine bölmeye çalışacaktır. Aramıza fitne sokmaya çalışacaktır. Bizi birbirimize kötüleyecektir. Sokak kavgası yapar gibi siyaset yapan, insanlara çamur atarak yaptığı yanlışları gözlerden uzak tutan bu zihniyete dur deme zamanı gelmiştir.
Tüm Kepezlilere çağrımdır, hakaret etmeyi, laf ebeliği yapmayı, kurumlarla kavga etmeyi, Kepez’e hiçbir hizmet yapmayıp kendisi dışında herkesi suçlamayı çok iyi bilen bu zihniyete iyi bir ders verelim… Kepez için birleşelim. Hangi siyasi görüşten olursak olalım, hırsızlığın, rüşvetin, kavganın ve çekişmenin son bulduğu, huzurlu, zenginleşen, gelişen, sorunlarını çözmüş, saygı ve sevginin hakim olduğu bir Kepez için el ele verelim.

BUGÜN; Kepezi yönetenlerin koltuklarının sallanmaya başladığı gündür…
BUGÜN; ayrımcı ve kavgacı anlayışın yerine hizmet anlayışının Kepez’e yeniden tesis edileceği gündür…
BUGÜN; hizmete susamış Kepezlilerin yeniden hizmetle buluşacağı günün başlandığı gündür..
BUGÜN; siyasi mevkii edinmek için o koltukta oturanların alaşağı edileceği, yerine hizmet için siyasetin yeniden tesis edileceği başladığı gündür…
Hepimize hayırlı, uğurlu olsun…
Hepinize teşekkür ediyor.. saygı ve sevgilerimle selamlıyorum…

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir