İspanyolca ve Fransızca dersleri başlıyor

İspanyolca ve Fransızca dersleri başlıyor
16 Şubat 2019

Çanakkale Koza Gençlik Derneği, gençlerin sosyalleşmesini sağlamak amacıyla ücretsiz İspanyolca ve Fransızca dil atölyesi başlatıyor. Dil kursları, yabancı gönüllüler tarafından verilecek.

Yalı Hanı’nın 2’nci katında gerçekleştirilecek olan İngilizce ve Fransızca dil atölyelerinin başlangıç tarihleri duyuruldu. Fransızca dil atölyesi 27 Şubat 2019 Çarşamba günü, İspanyolca dil atölyesi ise 1 Mart 2019 Cuma günü başlatılacak. Fransızca dil atölyesi başladığı günden itibaren her Çarşamba 18:30-20:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. İspanyolca dil atölyesi ise başladığı günden itibaren her Cuma günü 18:30:20:00 saatleri arasında olacak. Dil atölyeleri, gönüllü yabancılar tarafından yapılacak. Fransızca dil atölyesini Koza’nın Fransız gönüllüsü Adrien Sainquentin, İspanyolca dil atölyesi ise İspanyol gönüllü Leidy Marcela Solorzano Tobon yönetecek. Dil atölyeleri ücretsiz olarak verilecek. Katılım için herhangi bir yaş sınırı ve koşulun şart olmadığı belirtildi.

Koza Gençlik Derneği tarafından yapılan açıklamada; “Çanakkale Koza Gençlik Derneği, gençlerin sosyalleşmesini sağlamak; bunu yaparken de eğlenmeyi ve eğlendirmeyi ilke edinmiş bir oluşumdur. Katılımcı olmak isteyenlerin öğrenci olma zorunluluğu yoktur. Bir şeyler öğrenmek, sosyalleşmek, eğlenmek ve vakit geçirmek isteyen herkese atölyelerimiz açıktır. Dil atölyelerinin amacı gramer öğretmek yerine günlük konuşma konusunda pratik yaparken Japon kültürüne dair bilgi sahibi olunmasına olanak yaratmaktır. Her seviyede kişilerin olacağı bir atölye olarak gerçekleştirilmektedir” ifadeleri yer aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir