İstanbul’da Gelibolular Gecesinde Buruk Kutlama

16 Şubat 2009

Gelibolu ve Köyleri Eğitim Kültür Dayanışma Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Gelibolular Gecesi” işadamı Celal Birsen’in trafik kazasında hayatını kaybetmesi sebebiyle buruk geçti.

İstanbul Sefaköy Akdeniz Düğün Salonu’nda gerçekleşen geceye katılmak üzere Gelibolu’dan yola çıkan Belediye Başkanı Cihat Bingöl, yakın arkadaşı şemsiye kralı Celal Birsen’in kazada öldüğü haberini alınca şok oldu. Kaza haberinin ardından hastaneye giden Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl, Celal Birsen’in yakınları ile görüştü. Bu arada geceye katılan Gelibolu Belediye Başkan Yardımcısı Selçuk Bartan ve Belediye basın bürosundan İsmail Çalışkan da geceden ayrılarak, Celal Birsen’in kaldırıldığı Esenyurt Hastanesi’ne gitti.

İstanbul Sefaköy Akdeniz Düğün Salonu’nda gerçekleşen gecenin açılış konuşmasını yapan Gelibolu ve Köyleri Eğitim Kültür Dayanışma Derneği Başkanı Ali Şenay, Gelibolu sevdalısı ve Gelibolu için büyük anlam ifade eden işadamı Celal Birsen’in geçirdiği trafik kazası sonrası yaşamını yitirdiği belirterek, “Bu sebeple Gelibolu Belediye Başkanı Cihat Bingöl geceye katılamayacak. Buradan hayatını kaybeden işadamı Celal Birsen’e Allah’tan rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz” dedi.

Ali Şenay, bu yıl Gelibolular gecesinin ikincisini düzenlediklerini belirterek, “Bu da anlamlı bir güne denk geldi. Gecemize katkı amaçlı çok özel iki ayrı ressamın yaptığı yağlı boya tabloyu açık artırmaya çıkaracağız” dedi. Konuşmaların ardından ise sahneye, dernek tarafından gitar kursu verilen öğrenciler çıktı. Alkışlar ile sahneden indiklerinde ise tablolar açık artırma ile satıldı. Geceye belediye başkan adayları ile İstanbul’daki çok sayıda konuk katıldı. Etlinlik, Taner Yarımdünya'”nın çaldığı oyun havaları ile son buldu.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...
  • aysun tarıman
    16/04/2010 21:33

    ben yıllardır gelibolular dernek kursun diye bekledim fakat kurulu olan dernekten haberimiz bile yok lütfen bana meyl adresimden ulaşırsanız sevinirim bende bir gelibolulu olarak deneğinizde bulunmaktan onur duyarım iyi çalışmalar diliyorum.

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir