İşte Geleceğin Bayan Kaptanı

İşte Geleceğin Bayan Kaptanı
25 Mayıs 2010

Gelibolu Armatör Yakup Aksoy Denizcilik Anadolu Meslek Lisesi?nden 2008 -2009 eğitim ve öğretim yılında mezun olan Merve İnan (20) stajını yurt dışında yapıyor.

Okuldan gemi yönetimi dalında vardiya zabiti unvanıyla mezun olan Merve İnan, bu mesleğini yapabilmesi için 12 ay gemilerde staj yapması gerektiğini belirterek, ?Okul yönetimimizin de yardımı ile yabancı bayraklı bir gemide staja başladım. İlk uzun yolculuğumda Ukrayna, İspanya, Hollanda ve İtalya gibi bir çok ülkeyi dolaştım. Gemiye ilk bindiğimde çok heyecanlıydım. Hemen bu mesleği bırakmak istedim. Ama gemideki bir süvari sayesinde işime alıştım ve mesleğimi sevdim. Bu gemideki görev sürem doldu. Şimdi bir 6 ay daha başka bir gemide çalışacağım. 12 ayı tamamladığımda artık stajerliğim sona erecek. Arkadaşlarıma bir tavsiyem olacak. Yabancı dillerini çok iyi geliştirsinler? dedi.

Yakup Aksoy Denizcilik Okulu Gemi Yapım Alan Şefi Ali Can ise okuldan mezun olan bir kız öğrencinin ilk kez yurt dışında staj gördüğünü belirterek, ?Çok başarılı bir öğrenci olan Merve İnan’ın bu başarısı bizleri de sevindirdi? dedi.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir