İşte GMKA’dan Destek Alan Projeler

İşte GMKA’dan Destek Alan Projeler
08 Temmuz 2015

Güney Marmara Kalkınma Ajansı 2015 yılı mali destek programı sonuçları açıklandı. Buna göre 13 Milyon TL’lik destek Balıkesir ve Çanakkale’den gelen 36 projeye verilecek.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2015 yılında çıktığı 5. Mali Destek Programının proje teklif çağrısı başvuru sonuçlarını açıkladı. İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı, Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı olmak üzere üç ana başlıkta yayınlandığı destek programıyla GMKA, 13 Milyon TL destek bütçesi ile 36 projeyi destekleyecek.

Açıklanan sonuçlara göre 5.5 Milyon TL bütçeli İktisadi Kalkınma Mali Destek Programında 16 KOBİ projesi 5.5 Milyon TL bütçeli Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında 7 proje ve 2.000.000 TL’si Sosyal Kalkınma Mali Destek Programında ise 13 proje destek almaya hak kazandı.

Çanakkale’nin Kazanan Projeleri
Çanakkale’den Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programında; Çanakkale Belediyesi/Organize Sanayi Bölgesi Atık Suyunun Kentsel Teknik Altyapıya Bağlanması, Biga Kaymakamlığı/ Bir Medeniyet Uyanıyor Parion, Biga Organize Sanayi/Biga OSB Altyapı Çalışmaları, Lapseki Belediyesi/ Lapseki Sahneye çıkıyor projeleri yer aldı. Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında kazanan projeler arasında ise; Visit Cunda, Karabiga’dan Yükselen Güneş:Karabiga Sporcu Evi, Çanakkale Kariyer ve İş Geliştirme Ofisi Koza Derneği, Üreterek Öğreniyorum Bigadiç Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ve İşkur’la İmkanlar Elinizde bulunuyor.

Bundan sonraki aşamada destek almaya kazanan proje sahipleri istenen evraklar ve bu aşamadan sonra atacakları adımlar hakkında bilgi almak için Ajansın web sayfası www.gmka.gov.tr adresini ziyaret edebilirler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir