İtfaiyeden At Kurtarma Operasyonu

18 Eylül 2009

Çanakkale’de akşam saatlerinde 1 metrekarelik foseptik çukuruna düşen at, itfaiye ekipleri tarafından kepçeyle kurtarılabildi.

Edinilen bilgiye göre hurdacılar bölgesinde yaşamını sürdüren Onur Şengören, atını tellere bağlayarak eve gitti. Bu sırada aniden bir gürültü duyan Şengören, dışarıya çıktığında inanılmaz manzara ile karşılaştı. Üzerindeki suntanın kırılması ile 1 metrekarelik fosseptik çukuruna düşen atının acı içinde kıvrandığını gören Şengören, durumu itfaiye ekiplerine bildirerek yardım talebinde bulundu. Kısa sürede bir kepçeyle bölgeye giden Çanakkale Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri, yaklaşık 1 metrekare genişliğinde ve 2 metre derinliğindeki foseptik çukurunda çırpınan atı kurtarmak için bir halat yardımı ile çalışma başlattı. Onur Şengören, dar bir alanda bulunan atın yanına inerek halatı hayvanın göğüs kısmından bağladı. Bunun üzerine devreye giren itfaiye ekipleri, halatı kepçenin uç kısmına bağlayarak atı bulunduğu yerden kurtarmayı başardı. Gerçekleştirilen kurtarma operasyonunun ardından ayağa kalkan at, sahibi tarafından daha güvenli bir bölgeye götürüldü.
Onur Şengören, evlerinin yanında bulunan tellere bağladığı atının aniden foseptik çukuruna düştüğünü belirterek, “Atı bulunduğu yerden çıkaramayınca itfaiyeden yardım talep ettim. Onlar da bize yardımcı oldular. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir