İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, ÇTSO’nun Konuğu Olacak

İTO Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, ÇTSO’nun Konuğu Olacak
22 Temmuz 2014

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın 24 Temmuz Perşembe günü yapılacak Meclis toplantısı ve iftar yemeğinin konuğu İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu eski Başkanı Şekib Avdagiç olacak.

ÇTSO’nun Temmuz ayı olağan Meclis toplantısı Perşembe günü saat 18.30’da yapılacak. Meclis toplantısının ardından yapılacak ve Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, kaymakamlar, belediye başkanlarının da davetli olduğu toplantıya konuk konuşmacı olarak katılacak Şekib Avdagiç, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın eski Yürütme Kurulu Başkanı olarak deneyim ve bilgi paylaşımında bulunacak.

Çanakkale Savaşları’nın 100’ncü yılı kapsamında yapılacak etkinlik ve çalışmaların koordinasyonunda, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı’nın deneyimlerinden yararlanılması amacıyla ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İçdaş Salonu’nda bir konuşma yapacak olan Avdagiç, Nisan 2009’dan itibaren ajansın Yürütme Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü. 1959 yılında Bosna-Hersek’te doğan Şekib Avdagiç, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Avitaş Kompozit Plastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin yönetim kurulu başkanı olup, Haziran 2013’ten bu yana da İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanlığı görevini sürdürüyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ise, Avrupa Konseyi tarafından 2010 Avrupa Kültür Başkenti ilan edilen İstanbul kentini, bu yıl yapılan etkinliklere hazırlamak üzere kamu kurumları ve sivil kuruluşların sürdürdükleri çalışmaları koordine etmek amacıyla 2 Kasım 2007 özel yasa ile kuruldu. Devlet, özel sektör ve STK’ların ilk kez bir araya geldiği bir organizasyon olma özelliğini taşıyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir