İzmir’den Çanakkale’ye Kanoyla: “Bizi Unutma”

İzmir’den Çanakkale’ye Kanoyla: “Bizi Unutma”
11 Nisan 2019

Yıllar sonra izini buldukları Çanakkale şehidi dedeleri ile tüm Çanakkale zayilerini anmak için her yıl İstanbul’dan Çanakkale’ye “Bizi Unutma” sloganıyla kürek çekerek deniz yolculuğu yapan Gülhun ve İlker Gürbüz çifti bu yıl beşinci kez Çanakkale’ye doğru yola çıkmaya hazırlanıyor.

Gülhun ve İlker Gürbüz, Çanakkale Kara Savaşlarının başladığı tarihte burada olmak üzere İzmir’den Çanakkale’ye yaklaşık 9 gün boyunca iki ayrı kano üzerinde 180 deniz mili (330 km) kürek çekmeyi planlıyor. Çift bu beşinci yolculukları için 13 Nisan Cumartesi günü saat 11:00’de İzmir Karşıyaka Yelken Kulübü’nde gerçekleştirecekleri söyleşinin ardından saat 14:00’de yola çıkıp 9 gün boyunca kürek çektikten sonra 23 Nisan Salı günü saat 11:00’de Çanakkale Limanı’na ulaşmayı hedefliyor.

Geçtiğimiz yıllarda Çanakkalelilerin de yoğun ilgisiyle karşılanan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da tebrik ettiği çift yaptıkları açıklamada Çanakkaleyi çok sevdiklerini ve yine barış mesajı vermek istediklerini belirterek “Türk Ulusunu bugüne taşıyan atalarımızı unutturmamak adına yaptığımız bu yolculukta, onların yaşadığı zorlukları anmak ve Çanakkale ruhunu yaşatmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir