Kabotaj Bayramı’nda Çanakkale Boğazı’nı Yelkenliler Süsledi

Kabotaj Bayramı’nda Çanakkale Boğazı’nı Yelkenliler Süsledi
02 Temmuz 2011

Kabotaj Bayramının 85. yıldönümü kutlamaları Çanakkale’de renkli görüntülere sahne oldu.

Çanakkale Valiliği’nce Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında İl çapında İÇDAŞ yüzme ve İÇDAŞ yelken yarışları düzenlenirken, 1 Temmuz Cuma günü Çanakkale kordon boyu yelken gösterileri ile şenlendi. Çanakkale gençlerinin kullandığı yelkenler esen rüzgarla dolarken, Çanakkale boğazında kuğu gibi süzülen onlarca yelkenli Kabotaj bayramına renk kattı. Cuma akşamı yat limanı önünde düzenlenen ödül törenine Yüzme ve Yelken branşlarında madalya alan genç sporcular aileleri ile birlikte katıldılar.

Yüzme yarışlarında takım olarak ilk üç sırayı İÇDAŞ Yüzme Kulübü, 18 Mart Yüzme Kulübü, Hedef Yüzme Kulübü alırken; Yelken yarışlarında ise ilk üç sıra İÇDAŞ Spor Kulübü, Gençlik Spor Kulübü, Troya Yelken Kulübü’nün oldu.

İÇDAŞ tarafından düzenlenen ödül töreninde ; Çanakkaleli genç sporculara ödüllerini Vali Yardımcısı Hüseyin Kulözü, Belediye Başkan vekili Dr. Celal Karakaş, Denizcilik Müsteşarlığı Çanakkale Bölge Müdürü Cengiz Özkan Gençlik ve Spor İl Müdürü Doğan Anşin ile spor camiasının diğer isimleri verdiler. Gençlerimizin deniz ve su sporlarına artan bir ilgi göstermeleri, Çanakkale için Kabotaj bayramı ekinliklerine ayrı bir anlam kattı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir