Kadın Çiftçiler Girişimcilik Belgelerini Aldı

Kadın Çiftçiler Girişimcilik Belgelerini Aldı
25 Kasım 2014

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü-KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri kapsamında 25 kadın kursiyer girişimcilik belgelerini aldı. Eğitim, 13-23 Kasım 2014 tarihleri arasında 2012-2016 Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi Ulusal Eylem Planı çerçevesinde, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü işbirliği ile gerçekleşti.

Çanakkale İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde düzenlenen törene Çanakkale Vali Yardımcısı Cezmi Batuk, İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ, KOSGEB İl Müdürü Erdoğan Yüksel, Girişimcilik Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Ali Şahin Örnek, kursiyerler ve yakınları katıldı. Vali Yardımcısı Cezmi Batuk’un açılış konuşmasının ardından Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü, İŞKUR İl Müdürü, KOSGEB İl Müdürü birer konuşma yaptılar. Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verildi.

Sertifikalarını alan kursiyerlerin KOSGEB’e projeleri ile birlikte destek almak için başvurabilecekleri belirtildi. Yeni işletme kuranlar için, kuruluş giderleri, makina, büro malzemeleri, elektrik, su, telefon kira ve personel giderleri destekleri KOSGEB tarafından sağlanmakta, destek oranları ise engellilerde %80, kadınlarda %70, erkeklerde %60.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir