Kadın Çiftçiler, İstanbul Hayvancılık Fuarı’nı Ziyaret Etti

Kadın Çiftçiler, İstanbul Hayvancılık Fuarı’nı Ziyaret Etti
28 Şubat 2014

Çanakkale İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün organizasyonu ve Çanakkale Ziraat Odası işbirliği ile kadın çiftçiler, 11. Hayvancılık Ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarına inceleme gezisine götürüldü.

Sektörün firmalarını bir araya getiren ’11. Hayvancılık Ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı’ 20-23 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirildi. Türk firmalarının yanı sıra fuarda yabancı firmalar da en yeni ürün ve hizmetlerini Fuarda tanıttı. Çin, Almanya, Pakistan, İsveç, İtalya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre ve Letonya’dan gelen katılımcı firmalar, 4 gün süreyle fuarda sektörle ilgili ürünlerini sergilediler.

Fuara Çanakkale merkez ilçe Kepez Beldesi, Kalabaklı ve Özbek Köyü Tarım Merkezlerinde görev yapan TARGEL personeli organizasyonunda bir çiftçi inceleme gezisi düzenlendi. Merkez İlçe Kepez Beldesi, Özbek, Karacaören, Aşağıokçular, Yağcılar, Çıplak, Kumkale ve Tevfikiye köylerindeki 88 kadın çiftçi düzenlenen gezi kapsamında 11. Hayvancılık ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarına götürüldü. TARGEL Personeli ve kadın çiftçiler fuar alanında Hayvansal Üretim Makineleri, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri, İlaçları ve Ekipmanlarına ait standları gezerek yeni gelişmeleri yakından görüp, inceleme ve bilgi alma fırsatı buldular.

11. Hayvancılık ve Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı kapsamında; Hayvan Yetiştiriciliği, Hayvansal Üretim Makineleri, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri İlaçları ve Ekipmanları, Mekanizasyon, Hayvancılık ve Teknolojileri, Besi Endüstrisi ve Ekipmanları, Organik Süt ve Et Ürünlerive konularla ilgili sektörel yayınlar yer aldı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir