‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ Bölge Birincisi Çanakkale’den

‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor’ Bölge Birincisi Çanakkale’den
11 Mayıs 2013

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl 10’ncusu düzenlenen ‘Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması’nın 5. Bölge Finali 9 ilin katılımıyla Bilecik’te yapıldı. 08 Mayıs Çarşamba günü yapılan yarışma sonunda Çanakkale’den yarışmaya katılan Meral Gözcan bölge birincisi oldu. Bölge birincisi olan Çanakkale, Balıkesir’de yapılacak olan Türkiye Finalinde yarışmaya hak kazandı.

Kırsal alanda kadın çiftçilere götürülen Eğitim?Yayım çalışmalarının sonuçlarını görmek, tarımsal konulardaki performanslarını değerlendirmek, kendilerine olan güven duygularını geliştirmek, birbirleri ile kaynaşmalarını sağlamak ve girişimcilik ruhunu aşılamak amacıyla yapıldığı akydedildi.

Çanakkale İl birincisi Biga ilçesi Dereköy’den Kadın Çiftçi Meral Gözcan Çanakkale’yi temsilen katıldığı yarışma sonunda 15 sorudan 14’ünü bilerek 140 puan ile Bölge birincisi oldu. İkinciliği Çankırı, üçüncülüğü ise Çorum İllerinden yarışmaya katılan kadın çiftçiler kazandı. Meral Gözcan ödülünü Bilecik Vali Vekili Metin Çınar’dan aldı.

Yarışmaya Çanakkale, Bilecik, Bolu, Çankırı, Çorum, Karabük, Kütahya, Uşak, Yozgat olmak üzere 9 ilin birincileri katıldı. Yarışmaya Çanakkale ilini temsilen katılan Meral Gözcan 5. Bölge birincisi olarak 12 Haziran 2013 tarihinde Balıkesir’de yapılacak olan Türkiye birinciliği için final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir