Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Kadın Çiftçilere “Markalaşma, Pazarlama ve Girişimcilik Eğitimi”

Kadın Çiftçilere “Markalaşma, Pazarlama ve Girişimcilik Eğitimi”

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile 13-23 KASIM 2014 tarihinde 2012-2016 Kırsal Alanda Kadının Güçlendirilmesi Ulusal Eylem Planı çerçevesinde “Kırsal Alanda Tarımsal Üretim Yapan Kadınlara Yönelik Markalaşma, Pazarlama ve Girişimcilik Eğitimi” kursu düzenlendi.

“Kırsal Alanda Tarımsal Üretim Yapan Kadınlara Yönelik Markalaşma, Pazarlama ve Girişimcilik Eğitimi Projesi” kapsamında Çanakkale Merkez, Kepez, Kumkale, Yağcılar, Tevfikiye, Saraycık, Özbek, Halileli köylerimizden ve Gelibolu, Lapseki ilçelerimizden olmak üzere Kırsal Alanda Tarımsal Üretim yapan girişimci ruhuna sahip 25 kadın çiftçinin katılımı ile 13-23 Kasım 2014 tarihleri arasında 10 gün süreyle (70 saat) devam edecek olan bir eğitim kursu açıldı.

Kursun açılışını yapan İl Müdür Vekili Mustafa Nazlım “Kırsal Kesimde Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Projesi ile tarım sektöründe kadın girişimcilere fırsat eşitliği sağlanacağını ve girişimci kadınlarımızın önemli hedeflere ulaşmalarında hayal dünyası dışına çıkarak projelerinin gerçekleşmesini sağlayacağını belirttikten sonra kadın çiftçilerimizin sosyal, toplumsal ve ekonomik olarak daha iyi bir noktaya ulaştırılması için bu ve benzeri projelerin düzenlenmesini temenni ederek, projenin yürütülmesinde destek veren İŞKUR ve KOSGEB’e teşekkür ederim” dedi.

[canakkale.tarim.gov.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir