Kadın Girişimcilerin Bayramiç ziyareti

10 Haziran 2015

Haziran ayı toplantısını yapmak üzere Bayramiç’te toplanan İl Kadın Girişimciler Kurulu, önce Bayramiç Belediye Başkanı Saadettin Arslan’ı ziyaret etti. Düzenlenen toplantıda İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri kendilerini tanıttılar ve İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt, Kurul’un çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Bayramiç Belediye Başkanı Saadettin Arslan da Kurul üyelerine “hayırlı olsun” dileğinde bulunarak, kadınların toplumsal hayattaki rolünün önemine değindi ve ekonomik gelişmenin, refah artışının girişimci kadınların sayısının artmasıyla gerçekleşeceğini ifade etti.
İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri daha sonra Bayramiç Kaymakamı Kemal Kızılkaya’yı ziyaret etti. Kaymakam Kızılkaya, ziyaretten çok onurlandığını belirterek, “Girişimci kadınları Bayramiç’te görmek bizleri mutlu etti” diye konuştu. Bayramiç ve ekonomisi hakkında bilgi veren Kızılkaya, Kaz Dağları’nın öneminden söz ederek, henüz potansiyeli tam anlamıyla kullanılmayan Kaz Dağları’nın turizme büyük katkı yapacağını ifade etti.
Ziyaretlerin ardından Bayramiç’teki Hadimoğlu Konağı gezen İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, daha sonra aylık İcra Komitesi toplantısına geçti. Toplantıya İcra Komitesi Başkanı Bahar Yurt ve Başkan Yardımcıları Hatice Korkmaz, Kadriye Erol’un yanı sıra üyeler Bihter Köşdere Yel, Derya Özkan, Fatma Songül Aktoprak, Gökçe Uygun, Gülçin Semizoğlu, Perihan Duman ve Sebahat Kaya ile ÇTSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Koordinatörü Seçil Gezer Uğur katıldı.
Toplantıda, GMKA’ya başvurusu yapılan, “Ar-Ge ve Yenilikçilik Eğitimi” projesi hakkında görüşüldü. Başkan Bahar Yurt, önümüzdeki günlerde ileri Excel eğitimi yapacaklarını, kısa bir süre önce de NLP eğitimi yaptıklarını belirterek, “Eğitim ağırlıklı çalışma ve projelerimizi sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.
İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin Bayramiç ziyareti, Ayazma gezisi ve hep birlikte yenilen akşam yemeği ile sona erdi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir