Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
“Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı” Çalışmaları Başladı

“Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı” Çalışmaları Başladı

Yeni Çözümler Derneği tarafından geliştirilen Kadının İnsan Hakları eğitim programının ilki Çanakkale Belediyesi Troia Sosyal Yaşam Evi katılımcıları ile gerçekleştirildi.

Şimdiye kadar Türkiye’nin 32 ilinde ve Kıbrıs’da uygulanan programa 10 binin üzerinde kadın katıldı. İlimizde 2005 yılından itibaren hizmet vermeye başlayan Çanakkale Belediyesi Sosyal Yaşam Evlerinde uygulanan program bu yılda Çanakkale Belediyesi Trioa, Esenler ve Barbaros Sosyal Yaşam Evlerinde 75 kadının katılımı ile gerçekleştirilecek.

İlk olarak Troia Sosyal Yaşam Evinde 20 kadın ile başlanan grup çalışmasına toplam 16 hafta süren eğitim programı ile devam edilecek. Eğitim Programı kapsamında kadınların çok çeşitli alanlarda karşılaştıkları insan hakları ihlalleri konusunda toplumsal bilinçleri arttırılarak kadınların bu sorunlar karşısında çözüm üretmelerine yönelik donanım kazanmalarını sağlayacak çalışmalar ile demokratikleşme sürecine özgür ve eşit bireyler olarak katılmalarına yönelik çalışmalar gerçekleştirilecek.

Eğitimler, Çanakkale Belediyesi Sosyal İşler Birimi Sorumlusu ve Kadının İnsan Hakları Eğitmeni Gülay Sarışen tarafından gerçekleştirilecek.

[canakkale.bel.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir