Kadınlar El Emeği Göz Nuru Eserlerini Beğeniye Sundu

05 Mart 2012

Çanakkale’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Türkan Saylan Sosyal Tesisleri’nde “Gümüş tel hasır örme bilezik sergisi” açıldı.

Çanakkale Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Türk Kadınlar Birliği Derneği’nin ortaklaşa gerçekleştirdikleri sergi ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Kadınlar Birliği Derneği Çanakkale Şube Başkanı Neriman Urgancı, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında açtığımız bu sergide üyelerimiz ile açılan çeşitli kurslara katılan kadınlarımızın el emeği göz nuru eserlerini sergilemek istedik. Burada gümüş tel hasır örme bileziklerin yanı sıra iğne oyaları ve diğer el emeği göz nuru eserleri de beğeniye sunuyoruz. Geçtiğimiz yıl içinde açılışını yaptığımız telkari atölyesine yoğun bir ilgi var. Şuan 35 kursiyerimiz burada eğitim görüyor. Bunun dışında yeni bir kurs daha açmak istiyoruz. Cam üzerine altın yaldız süsleme ile ilgili kadınlarımızdan talep alıyoruz. Büyük ihtimalle kısa sürede o kursu da açacağız. Kurslarımızın açılmasında emekleri geçen Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bayram Ali Dur ve Türk Kadınlar Birliği Derneği Çanakkale Şube Başkanı Neriman Urgancı’nın kerdeleyi kesmesi ile açılan sergideki eserler 2 gün boyunca beğeniye sunulacak.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir