“Kadınlarımızı tarımın her safhasında görmeye devam edeceğiz”

17 Ekim 2016

Çanakkale İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü organizasyonu ile “15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü” Çanakkale’deki kadın çiftçiler; Türkiye’nin en büyük tarım fuarı organizasyonu olan Bursa Tarım Fuarına katıldı.

Bursa Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarına merkez ilçeye bağlı; Dümrek, Kumkale, Aşağıokçular, Yukarıokçular köylerinden toplam 34 kadın ve 35 erkek çiftçimiz katıldı.

Fuar gezisine katılan Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Hüseyin Özen organizasyon hakkında şunları paylaştı; “15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü” tüm kadın çiftçilerimize kutlu olsun. Tarım sektöründe kadının değeri önemi yadsınamaz. Üretimin her aşamasında kadınlarımız büyük bir özveriyle tarımsal üretime katkıda bulunuyorlar. Kırsal kesimde yaşayan kadınlarımızın çocuk bakımı ailenin diğer işlerini yanında tarımsal faaliyetlerde de bulunmaları gerçekten onları ne kadar zora soksa da kadınlarımız fedakarlık içinde bulunarak bu tür faaliyetleri yürütmektedirler. 15 Ekim Dünya kadın çiftçiler münasebetiyle bizde Çanakkaleli kadın çiftçilerimizi Bursa’daki tarım fuarına getirdik. Amacımız buradaki fuar alanını gezerek yeni teknolojileri, yeni alet ekipmanı görerek tarımsal alandaki bilgi ve görünümlerini arttırmak. Biz tarımsal üretimde kadınlarımızın önemini gayet iyi anlamış bulunmaktayız. Kadınlarımıza yönelik eğitim yayın faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kadınlarımızı tarımın her safhasında ve üretimin içerisinde görmeye devam edeceğiz”

Tarım fuarını gezen kadın çiftçiler tarımsal yenilikleri yerinde görme ve değerlendirme fırsatı buldular.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir