Kale Grubu’nun 54. Geleneksel Sünnet Töreni Gerçekleşti

Kale Grubu’nun 54. Geleneksel Sünnet Töreni Gerçekleşti
26 Temmuz 2011

Kale Grubu’nun 54. kuruluş yıldönümü nedeniyle Çanakkale’nin Çan ilçesinde Seramik Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, bu yıl da fabrikalar çalışanlarının ve yöre halkının çocuklarının sünnet töreni yapıldı.

Sünnet törenine, Milli Savunma eski Bakanı Vecdi Gönül ile Devlet eski Bakanı Faruk Nafiz Özak ve TBMM eski Genel Sekreteri, Kırıkkale eski milletvekili Vahit Erdem de katıldı.

Sünnet çocuklarına altın, kol saati ve kırtasiye malzemeleri hediye edilirken, törende torun İbrahim Bodur Okyay ile annesi Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay ve babası Kale Grubu’nun Kimya Grup Başkanı Osman Okyay ve Kale Grubu’nun Seramik Grup Başkanı Tarık Özçelik de hazır bulundu.

Kale Grubu Kurucusu ve Onursal Başkanı İbrahim Bodur, sünnet töreninde yaptığı konuşmada, “Bu zamana kadar sünnet ettirdiğimiz çocuklar büyüdü, her biri meslek sahibi oldu. Bu yıl da 110 çocuğumuz erkekliğe ilk adımını attı. Sünnet ettirdiğimiz çocuk sayısı 54’üncü yılımızda 14 bin 560’a ulaştı” dedi.

Eski bakanlar Özak ve Gönül de sünnet töreninde yaptığı konuşmada Kale Grubu’nun kuruluş yıldönümlerinde 54 yıldır sürdürülen sünnet geleneğinin gelecek yıllarda da devam edeceğini kaydetti. Eski bakan Gönül, “Böyle bir imkanı Türkiye’ye verdiği için İbrahim Bodur a şükranlarımızı sunuyoruz. Burası varlığı ile iftar ettiğimiz bir müessese. Sünnet olan evlatlarımıza sağlık sıhhat diliyorum” diye konuşurken, eski bakan Özak ise, “Burası bir üniversite, İbrahim Bodur Üniversitesi. Burada her gün hayırlı bir hizmet yapılıyor. Kendisine şükranlarımızı sunuyoruz. Madde ile manayı birleştiren Kale Grubu’na da nice yıllar diliyorum” dedi.

Sünnet şölenine, Çan Kaymakamı Hasan Gözen, Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, çevre ilçe ve beldelerin belediye başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir