Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Çanakkale’deydi

15 Şubat 2013

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz bir dizi inceleme ve ziyarette bulunmak üzere Çanakkale’ye geldi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz 1 günlük ziyareti öncesi tarifeli uçak seferi ile Çanakkale’ye geldi. Havaalanında Vali Vekili Bekir Sıtkı Dağ, Özel Kalem Müdürü Mahmut Akkuş, Belediye Başkan Vekili Celal Karakaş, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Adnan Öncü ve il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Yılmaz konaklayacağı otele geçti. Yılmaz’a Çanakkale gezisinde eşi Tülay Yılmaz da eşlik ederken Ankara yolculuğu süresince Bakan Cevdet Yılmaz’a Ak Parti Milletvekili Mehmet Daniş eşlik etti.

ÇOMÜ MERKEZ LABORATUVARI’NIN AÇILIŞI KALKINMA BAKANI CEVDET YILMAZ’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi’ne inşa edilen Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ÇOBİLTUM) açılış töreni, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılış törenine Vali Vekili Hüseyin Kulözü, Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir, Boğaz ve Garnizon Komutan Vekili Dz.P. Kd.Alb. Mehdi Karadağ, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner ile çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi, üniversite yöneticileri, akademisyen ve öğrenciler katıldı.

İLLERİN KALKINMASINDA ÜNİVERSİTELER LOKOMOTİF KURUMLARDIR
İlk olarak ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner’i beraberindeki heyetle birlikte ziyaret eden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Çanakkale’nin yüzbinlerce şehidi bağrında barındıran müstesna bir yer olduğunu ve burada bulunmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti. ÇOMÜ’ye ilk kez geldiğini ve konumuyla, manzarasıyla, yeşiliyle okunası bir üniversite gördüğünü söyleyen Yılmaz, Bakanlık olarak üniversitelere sadece eğitim ve araştırma kurumu olarak değil aynı zamanda bir kalkınma kurumu olarak da baktıklarını belirtti. Bakan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü: “Üniversiteleri bir ilin kalkınmasında lokomotif kurumlardan biri olarak görüyoruz. Kalkınma Bakanlığı bünyesinde kalkınma ajansları var. Bu bölgede de Balıkesir ve Çanakkale’yi kapsayan ajansımız var. Üniversiteler, bölgeyi artılarıyla, eksileriyle analiz edebilen ve içinde bulunduğu bölgeyi dönüştürebilecek, ekonomik problemlere çözüm üretebilecek kurumlar. Hükümetimiz üniversitelere gerçekten çok önem veriyor, artık Türkiye’nin her yerinde üniversiteler kurulmuş durumda. Bu üniversiteler için çok ciddi bütçeler ayrılıyor. Bugün de 10 milyon lira değerinde çok önemli bir araştırma merkezini açacağız. Bakanlık olarak geçmişte değişik yapılarda, değişik hocaların kontrolünde, dağınık bir şekilde yürüyen araştırma faaliyetlerini son yıllarda merkezi laboratuvar kavramını oturtarak daha toplu hale getirmeye çalıştık. Bu yapı özel sektör için de daha katkı sağlayıcı oluyor”. Makam ziyaretinin sonunda Rektör Laçiner, Bakan Yılmaz’a hediyelerini takdim etti.

Makam ziyaretinin ardından Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Terzioğlu Kampüsü içinde inşa edilen ve 9,7 milyon liraya mal olan ÇOBİLTUM-Merkez Laboratuvarı’nın açılışını törenle gerçekleştirdi.

Açılış töreninin ardından Rektör Prof. Dr. Sedat Laçiner, Milletvekili İsmail Kaşdemir, Milletvekili Mehmet Daniş ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz sırasıyla açılış konuşmalarını yaptı.

ÇOMÜ İKİ AYDA BİR YA TEMEL ATIYOR YA DA AÇILIŞ YAPIYOR
Rektör Laçiner anlamlı bir açılışta buluştuklarını ifade ederek şunları söyledi: “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi iki ayda bir ya temel atıyor ya da açılış yapıyor. Bunları yaparken tabii biz kendi imkânlarımızla bunu yapmıyoruz. Ankara’dan merkezi hükümetin bizlere sunmuş olduğu imkanlar sayesinde yapıyoruz ve bu imkanların sağlanmasında da en çok emeği geçen bakanlık şüphesiz Kalkınma Bakanlığı ve Sayın Bakanımız Yılmaz. Kendilerinin bu cömertliği nedeniyle ben üniversitemiz namına çok teşekkür ediyorum. Bizlere düşen Ankara’dan buraya ayrılmış olan tahsisatın, yatırımların kuruşu kuruşuna takibini yapmak ve doğru yerlerde ülkemizin gelişmesi yolunda harcanmasını sağlamak”.

MERKEZİ LABORATUVARLAR TÜRKİYE İÇİN DE ÇOK YENİ BİR GELİŞME
Rektör Laçiner, bugün ÇOMÜ’nün farklı bir fonksiyonunu icra edecek Merkezi Laboratuvar’da olduklarını ifade ederek, “Bu Türkiye için de çok yeni bir gelişim. Bundan sonra laboratuvarlarımız bölümlerin içerisinde küçük küçük odalar, salonlar şeklinde olmayacak. Çok daha modern, gelişmiş makinaların kullanılabildiği bu tür merkezler geliştirilecek. Bu ilklerinden bir tanesi de ÇOMÜ’ye nasip oldu. Bu anlamda biz çok mutluyuz. Eminim Sayın Bakanımız da burada bu katkılarının nasıl somutlaştığını görünce mutlu olmuştur. Burası tabii sadece üniversitemiz için değil, Ezine’deki peynir üreticisinden, Kalebodur gibi İÇDAŞ gibi çok büyük yatırımcılara kadar herkesin kullanabileceği bir yer olacak. İhraç ürünlerinin üzerindeki maddelerin burada tespit edilmesi belki de Çanakkale üreticisi, sanayicisi, yatırımcısı için en büyük katkılardan biri olacak. Buna benzer hizmetlerin verilebilmesi sayesinde de yatırım anlam bulmuş olacak” dedi.

ÇOMÜ GEÇMİŞTEKİ AÇIĞINI ÇOK KISA BİR SÜREDE TAMAMLAYACAK
Rektör Laçiner konuşmasını şöyle sürdürdü: “ÇOMÜ geçmişteki açığını çok kısa bir sürede tamamlayacak ve 2015 yılında Çanakkale Savaşları’nın 100. Yılında ecdada, şehitlerimize yakışır bir şekilde, bir ilim abidesini, gerçek bir abideyi Türkiye Cumhuriyeti Devleti, şehitliğin hemen karşısında yükseltmiş olacak. Bu anlamda kendilerini böylesine yüce bir sorumluluğa katkı sağladıkları için sizlerin huzurunda Sayın Bakanımıza minnetlerimi ifade etmek istiyorum. Bu çalışmaların yapılmasında bize katkı sağlayan Sayın Vekillerimize de ve diğer tüm kamu görevlilerine ve protokol üyelerimize de saygılarımı sunuyorum. Onların katkıları olmasaydı elbette bu yatırımları bu şekilde somut hale getirebilmek pek de mümkün olmazdı” dedi.

GELECEK KÜTÜPHANELERDE VE LABORATUVARLARDA SABAHLAYANLARIN OLACAK
Milletvekili İsmail Kaşdemir de yaptığı konuşmada ÇOMÜ’nün Çanakkale ile birlikte markalaşma yolunda çok önemli adımlar attığını ifade ederek, “Üniversitemizin her sene yeni bir açılışla, yeni bir katkıyla bizlere cesaret vermesi, sevinç yaşatması tabii bizi mutlu ediyor. Temenni ediyorum ki gelecek günlerde inşallah daha büyük sevinçleri de beraber yaşamış olacağız. Gelecek kütüphanelerde ve laboratuvarlarda sabahlayanların olacaktır. Merkez Laboratuvarı’nın hem Çanakkale’ye hem de üniversitemize çok büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz” dedi.

ÇOMÜ SON YILLARDA ÖNEMLİ BİR ATILIM İÇERİSİNDE
Milletvekili Mehmet Daniş, ÇOMÜ’nün son yıllarda önemli bir atılım içerisinde olduğunu belirterek fiziki genişlemenin yanında derinlemesine, niteliksel anlamda da adımların atıldığını Merkez Laboratuvarı’nın açılışının da bunun somut bir örneği olduğunu kaydetti. Daniş, ÇOMÜ’nün sadece iktisadi anlamda değil, sosyal ve kültürel anlamda da yerel yönetimler, iş dünyası, sivil toplum örgütleri ile birçok proje geliştirdiğini kaydetti.

EN ÖNEMLİ UZUN VADELİ YATIRIM; İNSANA, TOPLUMA YAPILAN YATIRIMDIR
Vali Vekili Hüseyin Kulözü ise Türkiye’nin son dönemde kalkınmanın, büyümenin en önemli unsuru olan insana, eğitime, beşeri sermayeye, sosyal yapıya çok büyük destek vermeye, kaynak aktarmaya başladığını belirterek; “En önemli, en uzun vadeli yatırım; insana, topluma yapılan yatırımdır. Sayın Bakanım ilimizin, üniversitemizin bu yatırımına, alt yapısına, cihazına Kalkınma Bakanlığının sağlamış olduğu destekten dolayı Çanakkale adına tekrar teşekkür ediyorum. Bu laboratuvar ilimiz ekonomisinin sektörlerinden olan gıdaya, tarıma, tarıma dayalı sanayiye büyük destekler, önemli katkılar sağlayacaktır. Kalitede vergi üretiminde standartlaşmada raporlamada, markalaşmada önemli bir eksikliği giderecektir. Ancak hepsinden önemlisi bu laboratuvar bilimsel üretime, araştırmaya, doktora tezlerine çok daha fazla destek olacak ve katkı sağlayacaktır” dedi.

ÇANAKKALE RUHUNA HER ZAMANKİNDEN ÇOK İHTİYACIMIZ VAR
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz da çok güzel bir açılış münasebetiyle bir arada olduklarını kaydederek, “Merkez Laboratuvarının öncelikle hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. Bakan Yılmaz Çanakkale’de Çanakkale ruhunu teneffüs ettiğini ifade ederek şunları söyledi: “Bu ruha her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. 2015’te 100. Yılını hem ülke olarak hem millet olarak tekrar yaşayacağız ve dünya ile paylaşacağız bu ruhu. Nasıl ki 100 Yıl önce ülkemizin, milletimizin gücünü tüm dünyaya gösterdiyse Çanakkale, bu günde bu ruh, birliğimizin, beraberliğimizin, hep birlikte çok daha ileri bir ülke haline gelmemizin de teminatıdır diye düşünüyorum. Bu ruhu gerçekten çok iyi anlamamız ve çok iyi anlatmamız ve yaşatmamız gerektiğine de yürekten inanıyorum. Bu çerçevede yapılan tüm çalışmaları da takdir ettiğimizi ve Bakanlık olarak elimizden gelen tüm desteği vermeye çalıştığımızı da belirtmek isterim”.

ÇOMÜ ÖNCÜ ÜNİVERSİTE!
Toplam 82 üniversitede Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nın açılacağını kaydeden Bakan Yılmaz, ÇOMÜ’nün bu konuda öncü üniversitelerden biri olduğunu belirtti. Bakan Yılmaz şöyle konuştu: “Geçmişte farklı odalarda, parça parça aletler, makinalar vardı. Son dönemde bakanlık olarak bunu değiştirdik, yeni bir model oluşturduk. Bir merkezde bütün makinalarımızı, aletlerimizi toplayıp belli bir ölçekte, iyi bir yönetim altında, en etkili biçimde kullanmak istiyoruz. 7 gün 24 saat bu alt yapıları ülkemizi kalkındırmanın hizmetinde kullanmak istiyoruz. Bu merkezlerden bir tanesi de bugün açılışını yaptığımız ÇOMÜ Araştırma Merkezi, bunun için son 3 yılda yaklaşık 10 milyon TL kaynağı tahsis ettik ve çok önemli bir merkez çıktı ortaya. Ben özellikle Sayın Rektörümüzü ve ekibini kutluyor, teşekkür ediyorum. Bu konuya çok önem verdiler ve hızlı bir şekilde bu merkezi ortaya koydular. Bu merkezin çok başarılı bir şekilde Çanakkale’de katma değerin oluşumuna, bilgi ve teknolojinin gelişimine katkıda bulunacağına yürekten inanıyorum. Ayrıca tabii kalkınma ajansımız var. Balıkesir ve Çanakkale’yi kapsayan bu ajansımız da yenilikçiliğe, araştırmacılığa destek veriyoruz. Bu desteklerimiz devam edecek”.

KALKINMIŞ BİR ÜLKE SIFATINI KAZANMAK İSTİYORSAK; ODAĞA İNSANI ALMAK DURUMUNDAYIZ
İnsana yatırım yapmanın önemine değinen Bakan Yılmaz, dünyada artık insanların daha çok bilgiyle, teknolojiyle, araştırmayla, üretimle mücadele ettiklerini kaydetti. Bakan Yılmaz şunları söyledi: “Kalkınmış bir ülke sıfatını kazanmak istiyorsak; odağa insanı almak durumundayız. Araştırma, geliştirme, teknoloji dediğimiz hadisede sonuçta insan aslında. Bilgili donanımlı nitelikli insan, etrafına bakabilen, problemleri tespit edebilen, onlara çözümler geliştirebilen, yenilikler yapabilen insan. İşte biz de üniversitelerimizle ve bu merkezlerimizle aslında insanımıza yatırım yapmaya çalışıyoruz. Çünkü şunun farkındayız, 21. YY’da kalkınmış ülkeler teknoloji üreten, bilgi üreten ve bilgiyi katma değere dönüştüren ülkeler olacak”.

MERKEZİNE İNSANI VE YENİLİKÇİLİĞİ KOYDUĞUMUZ BİR PLAN HAZIRLIYORUZ
Bakan Yılmaz, Türkiye için 10. Kalkınma planı hazırladıklarını da kaydederek, bu planda da yine bugün açılışı yapılan merkezle ilgili hususlar olduğunu belirtti. Bakan Yılmaz şunları söyledi: “Merkezine insanı ve yenilikçiliği koyduğumuz bir plan hazırlıyoruz. Yaklaşık 2 yıldır bu planının hazırlıklarını yapıyoruz. 2014 ve 2018 yılları arasını kapsayacak bir plan. 5 yıllık süreci kapsıyor. Burada da 46’sı özel ihtisas komisyonu 20’si çalışma grubu olmak üzere 66 tane grup oluşturduk ve çalışmalarımız sonuçlandı. Katılımcı bir şekilde, büyüme stratejimizden tarıma, kimya sektöründen eğitime, sağlığa, turizme kadar hemen hemen her alanda komisyonlarımız çalıştılar, raporlarını ürettiler” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Bakan Yılmaz ve beraberindekiler Merkez Laboratuvarını gezerek incelemelerde bulundular.

BAKAN YILMAZ’IN 2014 ÖNEMİ
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ziyaret programı dahilinde AK Parti İl Başkanlığı’nda partililer ile bir araya geldi.

Yılmaz burada partililere seslenerek 2014’de yapılacak seçimlere değindi. Yılmaz AK Parti olarak yerel yönetimlerde çok daha güçlü olmak istediklerini belirterek; ” Yerelde yapılanlar da çok çok önemli. AK Parti olarak istiyoruz ki yerel yönetimlerde de çok daha güçlü bir şekilde AK Parti’nin hizmet anlayışını ortaya koyalım. Partimiz, teşkilatımız bu anlamda son derece önemli. Başbakanımız zaman zaman söylüyor, bizim için seçim kampanyası seçimin bittiği ertesi günü başlıyor. Biz seçimlere kısa bir süre kaldıktan sonra çalışan bir parti değiliz. Biz, her an vatandaşla iç içe olan, mesaisiyle, çalışmalarıyla, en kılcal damarlara kadar yayılmış bir partiyiz. Çok ciddi bir üye potansiyelimiz ve portföyümüz var. Teşkilatımıza gerçekten şükran duyuyoruz. Teşkilatlar iki bakımdan önemlidir. Birincisi vatandaşın arasına yayılan kılcal damarlara kadar giden ve halkın taleplerini bize taşıyan en önemli gücümüz teşkilatlarımız. Bu yönden çok takdir ediyoruz yaptıkları hizmetleri. Diğer taraftan da hükümetimizin, partimizin çalışmalarını topluma taşıyan en önemli organizasyon yine teşkilatlarımız. Ben şuna yürekten inanıyorum, medya ne kadar gelişirse gelişsin, yüz yüze iletişimin yerini hiçbir şey tutamıyor. Bu anlamda teşkilatlarımıza özellikle de kadın kollarımıza şükran duyuyoruz” dedi.

“Kritik bir 2014 yılı bizi bekliyor”
Bakan Yılmaz 2014 yılının çok hayati ve kritik bir yıl olduğuna dikkat çekerek; ” Martta yerel seçimler var. Ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi ve sonra yine genel seçimler. Yoğun bir siyasi gündemi var Türkiye’mizin. Burada da her bir bölgemizin bu sorumluluğu hissedip, emek ortayla koyması lazım. Bakın şu anda bize normal gibi geliyor, tek başına ve güçlü bir yönetim. Bugün dünyada bir küresel kriz var. Avrupa kan ağlıyor, ABD de hala krizle boğuşuluyor. Japonya’da aynı şekilde. Komşumuz Yunanistan’da, İspanya’da işsizlik yüzde 25, yüzde 28’lere ulaştı. Birçok devlette büyük borçlanmalar var. Yüzde 90’ları, yüzde 100’leri aşan borçlanmalar mevcut. Krizlerle boğuşuyorlar, istihdamı arttıramıyorlar, büyüme sağlayamıyorlar. Türkiye, 1990’lardaki gibi bir siyasi yapıyla bu küresel krize yakalansaydı, bugün Allah muhafaza hiç düşünmek bile istemiyorum. Çok şükür güçlü bir hükümetimiz var. Çok güçlü bir başbakanımız, liderimiz var. Bu şekilde Türkiye zor zamanlarda dahi güzel performans ortaya koyuyor. Tüm bunlar insanları rehavete sevk etmemelidir. Yeter’ dersek tuzağa düşmüş oluruz. Aksine daha bir şevkle, daha bir heyecanla önümüzdeki 10 yılla ilgili çalışmamız, ülkeyi çok daha iyi noktalara taşımamız lazım. ‘2023’ diyoruz. 2023 vizyonu. Türkiye’yi 10 büyük ekonomiden biri haline, sosyal politikalarımızı çok daha güçlü hale getirmek. Dış dünyada Türkiye’yi çok daha farklı bir noktaya taşımak. İnşallah tüm bunları AK Parti yönetimleri el birliğiyle gerçekleştirecek” diye konuştu. Bakan Yılmaz konuşmasının ardından Çarşı Caddesinde esnaf gezisi gerçekleştirdi. Bakan Yılmaz ziyaretin ardından Fatih Caminde Cuma Namazını kıldı.

BAKAN YILMAZ İŞADAMLARIYLA BULUŞTU
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz işadamlarıyla Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasının Organize Sanayi Bölgesindeki binasında bir araya geldi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz işadamlarıyla buluştuğu toplantıda Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan Kasım ayı işsizlik verilerini değerlendirdi. Yılmaz açıklanan rakamların olumlu rakamlar olduğunu belirterek; ” Bu rakamlar özellikle küresel bir krizin olduğu bir ortamda, Avrupa’da bazı ülkelerde işsizliğin yüzde 25’lere, yüzde 28’lere tırmandığı bir ortamda, kimi ülkelerde genç nüfus işsizliğinin yüzde 40’ları yüzde 50’leri bulduğu bir ortamda gerçekten son derece olumlu rakamlar. Kasım diye geçen rakam Ekim, Kasım Aralık demektir. Ortanca ay ismiyle isimlendirilir, ama aslında 3 aylık dönemler itibarıyla bu rakamlar verilir. Bu rakamla birlikte bir anlamda 2012 yılının tamamına ilişkin de rakamımızı netleştirmiş olduk” dedi.

“Yeni iş imkanları sağlandı”
Bakan Yılmaz Türkiye’de 1 milyon 24 bin yeni iş imkanı oluşturulduğuna değinerek; ” Türkiye’de, 1 milyon 24 bin istihdam artışı olmuş. Bu artışın sadece 37 bini tarım sektöründen gelmiş, 987 bini tarım dışı sektörlerden, hizmetlerden ve sanayiden kaynaklanmış. Bu gerçekten çok güzel bir rakam. Fakat buna rağmen işsizlik oranımızda az da olsa bir artış görülüyor. O artışın nedeni daha az insanın istihdam edilmesi değil, işgücüne katılım oranı dediğimiz bir rakam var. O rakamın artmasından kaynaklanan bir artış söz konusu. İşgücüne katılım oranımız 50,7’ye kadar yükselmiş. Bu şu anlama geliyor: Çalışma çağında olan nüfusumuzun yaklaşık yüzde 51’i işgücü piyasalarına girmiş. Bu rakam eskiden daha düşüktü. Son yıllarda artıyor. Erkeklerde bu oran yüzde 71,8’e ulaşmış. Kadınlarda yüzde 1,9 puanlık artışla yüzde 30,2’ye kadar yükselmiş. Bu çok olumlu bir durum. Yani işgücüne artık daha fazla insanımız katılıyor. Toplam istihdamımız da 25 milyon 291’e yükselmiş durumda” diye konuştu.

“İstihdamımız artış içinde”
Bakan Yılmaz Türkiye’nin tek haneli işsizlik rakamlarını yaşadığını ifade ederek; ” Aslına bakarsanız bu rakamları biz biraz da dünyaya göre yüksek hesaplıyoruz. Yani Eurostat’ın tam yüzde 100 Eurostat standartlarıyla bu rakamları hesapladığımızda bir miktar daha düşük çıkıyor Türkiye’de. Biz aynı ham veriyi Eurostat’a gönderdiğimizde 1, 1,5 puan daha düşük hesap ediyorlar Türkiye’nin işsizliğini. Bizim tanımımız biraz daha işsizliğini genişletici bir tanım. Onunla ilgili de birtakım çalışmalar yürütüyoruz ama esas olan tabii istihdam rakamı. İstihdamımız çok şükür artıyor. Küresel krizin tepe noktasından bugüne baktığımızda 4 milyonun üzerinde bir istihdam artışı sağladık. OECD’de, AB’de, ABD’de işgücüne katılım oranları düşerken oralarda işsizlik arttı, bizde işgücüne katılma oranı artarken işsizlik düştü. Böyle taban tabana zıt bir tablo var. Çok şükür Türkiye istihdam üretiyor ve refahı böylece topluma da yaymış oluyor. Önümüzdeki dönemde de gerek yatırım teşvik politikalarımızla, gerek istihdam teşviki politikalarımızla, gerek aktif işgücü programlarımızla, kurslarımızla, İş-Kur’un çalışmalarıyla, diğer kurumlarımızın, kalkınma ajanslarımızın, KOSGEB’in çalışmalarıyla, KOBİ politikalarımızla, bölgesel kalkınma politikalarımızla ve en genel anlamda eğitim politikalarımızla istihdamı desteklemeye devam edeceğiz. İstihdam büyümeyle çok yakından ilişkili. Büyümemizi sürdüreceğiz ve daha çok istihdam dostu bir büyüme oluşturuyoruz” dedi. Yılmaz’a konuşmasının ardından hediye takdiminde bulunuldu.

BAKAN YILMAZ GMKA’YI ZİYARET ETTİ
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ziyaret turları kapsamında Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale İrtibat Bürosunu ziyaret etti.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Güney Marmara Kalkınma Ajansı Çanakkale İrtibat Bürosunu gezerek Genel Sekreter Mustafa Gündoğan’dan bilgi aldı. Bakan Yılmaz gördüğü boğaz manzarasının hoşuna gitmesi sonucu cep telefonu ile manzaranın görüntüsünü çekmeyi ihmal etmedi. Yılmaz burada proje başvurusunda bulunan bir kişinin projesinin onay işlemini de gerçekleştirdi. Bakan Yılmaz burada yaptığı konuşmada, “Güney Marmara Kalkınma Ajansını daha fazla destekleyeceğiz. Burada eleman eksiği olduğunu gördüm. Onun çözümü için hemen gerekenler yapılacaktır. Son gün olması nedeniyle yoğun bir proje başvurusu var. Bu da beni oldukça mutlu etti” dedi.

[Medya Hedef]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir