Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitimi ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde Yapılıyor

07 Haziran 2014

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği’nin düzenlediği 4. Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Okulu eğitim programı ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde başladı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin ev sahibi olduğu ve ÇTSO Kongre Fuar Merkezi İÇDAŞ Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen 4. Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Okulu, 6-7-8 Haziran Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılıyor.

İlk kez Çanakkale’de düzenlenen ve Türkiye çapında kalp ve damar cerrahisi uzmanlarının ders vereceği eğitim programının sonunda katılan asistan ve genç uzmanlara yeterlik yazılı sınav yapılacak. Programa 49’u hoca, 126’sı asistan ve uzman olmak üzere 175 kişi katılıyor.

4. Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Okulu’nun açılış töreninde konuşan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şükriye Aras Hisar, ÇOMÜ olarak ev sahipliği yapmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, “Çanakkale Savaşları’nda çok sayıda hekimin şehit olmasından dolayı, tıp bilimine ve Tıp Fakültesi’ne özel önem gösteriyoruz” dedi.

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ali Gürbüz ise, Çanakkale’de olmaktan ve eğitim programını Çanakkale’de düzenlemekten mutluluk duyduklarını belirtti. Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Prof. Dr. Gürbüz, “Bizlere bu salonu açan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Yeterlilik Kurulu Başkanı Doç. Dr. Serap Aykut Aka da, uzmanlığın önemine değindiği konuşmasında, tıpta hiçbir şeyin ihmale gelmediğini belirtti. Genç meslektaşlarına kendilerine nasıl geliştirebileceği konusunda ipuçları veren Doç. Dr. Aka, “Fikirlerden gerçeklere ulaşmak ümidiyle, iyi ki öğrenmeye geldiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

4. Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Okulu’nda kroner cerrahisi, kapak cerrahisi, arter hastalıkları, aort cerrahisi ve kalp transplantasyonu konularında düzenlenen oturumlarda deneyimli hocalar ders veriyor.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir