Kamyon Garajı Motosiklet Mezarlığına Döndü

20 Ağustos 2011

Çanakkale’de yapılan denetimlerde gerekli evrakların noksan olması sebebiyle trafikten men edilerek kamyon garajında yediemine teslim edilen 600’e yakın motosiklet yıllardır sahipleri tarafından alınmayı beklerken, bu bölge adeta araç mezarlığı haline geldi.

Trafik Tescil Şube Müdürlüğü yetkilileri, il merkezinde motosiklet denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirterek, “Tescili olmayan motosikletlerin sahipleri hakkında yasal işlem yaparak, bu araçları trafikten men edip yediemine alıyoruz. Bunun dışında eğer motosiklet sürücüsü ehliyetsiz ise ayrıca ceza kesme yoluna gidiyoruz. Yediemine aldığımız motosikletler, cezaların ödenip tescil işlemlerinin yapılmasının ardından sahiplerine teslim ediliyor” dedi.

Bu arada kamyon garajına konulan 600’e yakın motosikletin yıllardır sahipleri tarafından alınmaması adeta bu bölgeyi motosiklet mezarlığına çevirdi. Park alanının yetmemesi üzerine kamyon garajının yan kısımlarına da konulan motosikletlerin görüntüsü herkesi şaşkına çevirdiğini belirten vatandaşlar, “Milli servet yok olup gidiyor. Burada yıllardır alınmayan motosikletler var. Bunlar da çürümüş durumdalar. Bu motosikletlerin ekonomiye kazandırılması için yetkililerin çalışma yapmasını bekliyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir