Kar Maskeli Hırsız Tutuklandı

24 Şubat 2012

Çanakkale’de kar maskesi ile girdiği evde ev sahibini darp ederek parasını çalan şahıs tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Barbaros Mahallesi Tatarlar Camisi’nde ikindi namazını kılan H.Ç daha sonra evine gitti. Bir süre sonra evin zilinin çalınması üzerine kapıyı açan H.Ç, kar maskeli iki kişinin zorla içeri girmesi ile ne yapacağını şaşırdı. Kimliği meçhul iki kişiden biri ev sahibinin ellerini tutarken, diğeri de üzerindeki montu kafasına geçirerek yere yatırdı. Boğuşma esnasında şahıslardan birinin başındaki kar maskesini indirmeyi başaran ev sahibi H.Ç. şahsın kadın olduğunun farkına vardı.

Olayı başkasına anlatması halinde kendisini öldüreceklerini söyleyen şahıslar yeleğin cebinde bulunan 730 TL parayı alarak kaçtı. Emniyete başvuran H.Ç şahıslardan şikayetçi oldu.

Apartmana giren kişinin G.Ö olduğunu belirleyen polis şahsı gözaltına aldı. Yakalanan şüpheli, müştekinin oturduğu apartmana tanıdığı birini görmek için geldiğini, yukarı çıkan müştekinin cebinde para olduğunu fark edince koluna girip parayı aldığını, yanında başka kimsenin olmadığını söyledi. Şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

İHA

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir