Kar Nedeniyle Yoldan Çıkan 2 Tır Çanakkale – İzmir Karayolunu Trafiğe Kapattı

14 Şubat 2009

Çanakkale’de akşam saatlerinde etkili olan kar yağışı sebebiyle yoldan çıkan 2 TIR, Çanakkale-İzmir karayolunun kapanmasına sebep oldu.

Çanakkale’de özellikle saat 16.00’dan itibaren etkisini arttırmaya başlayan kar yağışı yüksek kesimlerde trafiğin de aksamasına sebep oldu. Çanakkale-İzmir karayolunun İntepe mevkiinde kar yağışı sebebiyle kayganlaşan yoldan çıkan 2 TIR olun kapanmansa sebep oldu. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler yolun kapanması sebebiyle İzmir yönüne gidecek araçları şehrin girişinde bekletiyor. Bu arada TIR’ların kurtarılması için ise bölgeye çekicilerin gönderildiği öğrenildi. Yolun 2 saate kadar açılması
için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten ekipler bölgede çalışmalara başlandığını açıkladı.

Çanakkale il merkezinde ise kar yağışıyla birlikte küçük çaplı trafik kazaları meydana geldi. Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ise İstanbul, İzmir ve Bursa yönüne gidecek araç sürücülerini yanlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmaları konusunda uyarmaya başladı.

Güncelleme: 14.02.2009 20:02:27

Yoğun kar yağışı ve buzlanma sebebiyle 2 TIR’ın yoldan çıkması sonucu kapanan Çanakkale-İzmir karayolu gerekli kurtarma çalışmalarının ardından yeniden trafiğe açıldı.

Çanakkale Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İntepe beldesi rampalarında kar yağışı ve buzlanma nedeniyle yoldan çıkan 2 TIR’ın kapattığı Çanakkale-İzmir karayolu, 2 saat süren çalışmanın ardından saat 20.00’den itibaren yeniden ulaşıma açıldı. Yolun kapalı olması sebebiyle Çanakkale ve Ezine ilçesi yakınlarındaki benzin istasyonlarında bekletilen araçlar da belirli sıra ile yeniden yollarına devam etmeye başladı.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler İstanbul, İzmir ve Bursa yönüne gidecek araç sürücülerini yanlarında zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmaları konusunda uyarmaya devam ediyor.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir