Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karabiga Belediye Başkanı Karataş’tan Hayvan Sahiplerine Uyarı

Karabiga Belediye Başkanı Karataş’tan Hayvan Sahiplerine Uyarı

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga Belde Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, son günlerde artan hırsızlık olayları sebebiyle hayvan sahiplerine önemli uyarılarda bulundu.

Muzaffer Karataş, son günlerde artan hayvan hırsızlıklarına karşı vatandaşların mağdur olmaması için çeşitli önlemler almalarını isteyerek, “Bu kapsamda hayvanlar hiçbir zaman başıboş olarak bırakılmamalı, 24 saat gözetim altında bulundurulmalıdır. Hayvan barınakları sağlam olmalı, binaların kapı ve pencerelerinde kilit ve alarm bulundurulmalıdır. Ayrıca hayvan sahipleri sürünün büyüklüğüne göre yeteri kadar çoban temin etmelidir. Hayvan barınakları ve otlaklarda yeteri kadar çoban köpeği bulunmalı, hayvanların kime ait olduğunu belirten farklı işaretler konulmalıdır” dedi.

Başkan Karataş, hayvan sahiplerinin dikkatli olmaları ve çevrede dolaşan yabancı veya şüpheli şahısları kolluk birimlerine ve muhtarlara bildirmelerini de isteyerek, “Çoban olarak çalıştırdıkları şahısların 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanununa göre Form 2’lerini zamanında kolluk birimlerine vermelidirler. Hayvanların kulak küpelerinin zamanında takılarak kayıt altına alınmalarını sağlamalıdırlar. Bilhassa mili maç, düğün ve şenlik gibi zamanlarda hırsızların fırsat kolladıkları unutulmayarak, gündüz ve gece geç saatlerde hayvan ağılları sık sık kontrol edilmelidir” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir