Karabiga Deniz Ulaşımında Rekora Koşuyor

Karabiga Deniz Ulaşımında Rekora Koşuyor
06 Ocak 2012

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesi ile Tekirdağ arasında sefer yapan feribotlarda doluluk oranının yüzde 100 oranında arttığı açıklandı.

Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, ilçenin deniz ulaşımı konusunda atak yaptığını belirterek, “Deniz ulaşımı konusunda cazip bir konumda bulunan Karabiga’da Cumartesi günleri hariç haftanın 6 günü Tekirdağ ? Karabiga arasında 2 firma karşılıklı araç ve yolcu taşımacılığı yapıyor.Bunların doluluk oranı da yüzde 100’e ulaştı. Karabiga’dan akşam seferlerine ek olarak sabah saatlerinde Karabiga-Tekirdağ ya da Karabiga-İstanbul hattında düzenlenecek bir sefere daha ihtiyaç var” dedi.

Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, ilçenin turizm, deniz ulaşımı ve sanayi yatırımları için çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu da belirterek, “Ancak ne var ki, bu potansiyel bugüne kadar yeterince değerlendirilemedi. Yapımına başlanan Karabiga-Biga karayolumuzun da tamamlanmasıyla beldemizin karayolu bağlantı sorunu tamamıyla çözülmüş olacak. Bir bölgenin gelişimi için olmazsa olmazlardan bir tanesi ulaşımdır. Karabiga’mız hem kara, hem de deniz ulaşımı için ideal bir noktada yer alan ve adeta keşfedilmeyi bekleyen bir cevher konumunda. Bu noktada biz yerel yönetim olarak beldemizin önünde yeni ufuklar açacak, kalkınmanın dinamiklerini ateşleyecek girişimlere ışık tutmayı ve desteklemeyi vaad ediyoruz ” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir