“Karabiga Sporcu Evi” Türk Sporunun Yeni Destek Merkezi

01 Aralık 2015

Geçtiğimiz Temmuz ayında tamamlanarak hizmete giren Karabiga Sporcu Evi, Türk sporunun yeni destek merkezlerinden biri oldu. Çanakkale’deki spor hayatıyla birlikte ülke genelinde özellikle milli takımlara da ev sahipliği yapan tesislerde bugüne dek üç başarılı aktiviteye imza atıldı. Tesislerde kamp yapan Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Milli Takımı, Karabiga Sporcu Evi’ne hayran kaldı.

“Karabiga’dan Yükselen Güneş” sloganıyla hayata geçirilen Karabiga Sporcu Evi’yle Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü’nün 2004 yılından beri sürdürdüğü sportif faaliyetlerin niteliği ve niceliğini arttırılacak. Böylece gerçekleşecek kapasite artışı ile daha çok çocuk ve gence ulaşılacak. Bölgenin spora dayalı insani gelişimini de zenginleştirecek olan tesisler Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)’dan destek almaya hak kazanmıştı.

Ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşu İÇDAŞ’ın mali ve teknik desteği ile proje kapsamında yer alan 40 kişi konaklama kapasiteli yatakhane, yemekhane, spor salonu bina yapımları tamamlandı. Yapılan binaların mefruşat ve diğer ekipman donanımları ise GMKA desteği ile alındı.

Çanakkale İÇDAŞ Spor Kulübü’nün, konaklama imkanları da bulunan mütevazı bir spor kampı hayali İÇDAŞ ve GMKA destekleriyle hayat bulmuş, Karabiga Sporcu Evi isimli komplekste son iki ay içinde 3 anlamlı etkinlik gerçekleştirildi.

Yapımı tamamlanan tesiste ilk olarak Ekim ayı içinde İÇDAŞ Spor Kulübü sporcuları bir spor kampı yaptılar. İkinci olarak, proje ortakları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Biga Belediyesi ile birlikte İÇDAŞ Spor Kulübü, Çanakkale Yelken Kulübü, Lapseki Yelken Kulübü katılımlarıyla 26 – 28 Ekim tarihlerinde “29 Ekim Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları” başarı ile tamamlandı.

Son olarak ise 26-29 Kasım tarihleri aralığında Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nevzat Mutlutürk ve Açıksu Yüzme Milli Takım Teknik Kurul Başkanı Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran başkanlık ve koordinasyonlarında Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Milli Takımı Karabiga Sporcu Evi’nde kamp çalışması gerçekleştirdi.

Milli takımdan 11 yüzücü ile gerçekleşen kamp çalışmalarına İÇDAŞ Spor Kulübü Yüzme A Takımı sporcuları da katılarak, milli takımla beraber çalışma fırsatı yakaladılar. Tesislerdeki kampta federasyon yetkilileri ile Açık Su Milli Takım sporcularına yöre tanıtımı yapıldı. Kamp kafilesi için Parion Antik Kenti gezisi düzenledi. Bölgenin ve ülkemizin en büyük sanayi kuruluşlarından İÇDAŞ entegre tesisleri sporcu kafilesi tarafından ilgi ve heyecanla ziyaret edildi.

Federasyon yetkilileri spora desteklerinden ve misafirperverliklerden dolayı İÇDAŞ yetkililerini teşekkür ettiler. Federasyon yetkilileri kamp bitiminde yöredeki imkanlardan yararlandıkları için memnuniyetlerini dile getirirlerken, kısa aralıklarla bu kamp çalışmasını tekrar, tekrar yapmayı arzu ettiklerini ifade ettiler.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir