Karabiga Yeni Futbol Sahasına Kavuşuyor

10 Nisan 2012

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde yıllardır hizmette olan ve son zamanlarda ihtiyaçlara cevap veremeyen futbol sahası yenileniyor.

Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, bu ay sonunda tamamlanacak beldenin yeni spor tesisinin yeni sezonda Biga ve Karabiga futboluna büyük hizmetler vereceğini belirterek, “Futbol tesisimiz bölgemizde örnek bir tesis olma yolunda. İlk önce kötü durumda olan soyunma odalarımızı tamamen yıkıp yeniden inşa ettik. Yeni binamızda, sıcak su kalorifer sistemi, kafeterya ve hakem odalarının yanı sıra kulüp lokalimiz de olacak” dedi. Karataş ayrıca sahanın zemininin de yenilendiğini belirterek, “İlk etapta sahanın zeminini tamamen ortadan kaldırdık. Yeni bir drenaj sitemi yaptıktan sonra üzerine 120 kamyon çakıl, 60 kamyon kum ve 120 kamyon toprak döktük. Sahaya yeni bir tesviye yaparak balıksırtı şekline getirdik. Bu sayede yağan yağmur ve biriken sular 5-10 dakikada sahadan yok olup gidiyor. Ayrıca sahadaki eski demir borulardan oluşan kale direklerini de kaldırarak, yerlerine alüminyum kaleler koyacağız” dedi.

Bursa Atatürk Stadı’nın zeminin değiştiren firma ile çalıştıklarını da söyleyen Karataş, “Sahamızın zemini Bursa Atatürk Stadı’nın zemini gibi kusursuz oldu. Bu zemin bölgemizde örnek bir çim sahası olacak. Ayrıca sahanın etrafında da koşu pistini tartan pist yaparak sahayı güzel bir hale getireceğiz. Sahayı 27 Nisan’da bitmesini planlıyoruz. Hava şartları da müsait olursa Nisan sonuna kadar tamamen bitmiş olacak” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir