Karabiga’da Balıkçılar İçin Çekek Yeri Yapıldı

14 Ekim 2011

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde balıkçıların çekek yeri sorunu belediyenin yaptığı çalışma ile çözüldü.

Karabiga Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, balıkçıların talepleri doğrultusunda liman bölgesine çekek yeri yaptıklarını belirterek, “Balıkçılık beldemizin önemli geçim kaynaklarından bir tanesini oluşturuyor. Balıkçılarımız zaman zaman bizlere gelip teknelerinin bakımlarını yapacakları bir çekek yeri olmadığını belirterek yardım talep ediyorlardı. Bizlerde bu kapsamda liman bölgesindeki bir bölümü çekek yeri haline getirerek balıkçılar kooperatifine tahsis ettik. Oluşturulan bu alanda balıkçılarımızın kayık ve ağlarının tamiri yapabileceği gibi, malzemeleri de kapalı alanda depolanabilecek” dedi.

Karabigalı balıkçılar da çekek yeri için Belediye Başkanı Muzaffer Karataş’a teşekkür ederek, “Başkanımızın yaptığı bu çalışma 40-50 yıllık bir ihtiyacın, hasretin sona ermesi anlamına geliyor. Bizlere tahsis edilen böyle bir alana çok uzun zamandır ihtiyacımız vardı. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir