Karabiga’da Su Sevinci

10 Kasım 2011

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde belediyenin yeni su kaynakları bulmak amacıyla başlattığı sondaj çalışmalarında Çartepe mevkiinde 3 noktada su bulundu.

Belediye Başkanı Muzaffer Karataş, Çeşmealtı köyü hudutlarındaki su kuyularından beslenen su şebekesine alternatif çözümler üretmek için uğraş verdiklerini belirterek, “Çeşmealtı köyündeki mevcut kuyularımız 12 kilometrelik bir mesafede olduğundan maliyet artıyor. Yaptığımız yeni sondaj çalışmalarında Çartepe mevkiinde bulduğumuz kuyulardaki su ihtiyacımızı karşılayacak yeterliliktedir diyemeyiz. Fakat en azından kış aylarında ihtiyacımızı karşılayacağını düşünüyoruz. Sondaj sonrası iş makinesi ve işçilik anlamında tamamen belediye imkanlarımızla gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalardan olumlu sonuç almak bizi sevindirdi” dedi.

Öte yandan bulunan su kaynaklarından 2 tanesinin şehir şebekesine verilmesi planlanırken, bir tanesinin yetersiz görülmesi sebebiyle arıtma tesisinde değerlendirileceği öğrenildi. bu arada ruhsatlandırılan kuyulara elektrik götürülerek, yeraltı şebeke çalışmalarına başlandı.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir