Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karabiga’da Termik Santral Projesine Tepki

Karabiga’da Termik Santral Projesine Tepki

Çanakkale’nin Biga ilçesine bağlı Karabiga beldesinde kurulması düşünülen termik santralle ilgili ÇED Raporu hakkında halkın görüş ve önerilerinin alınması için düzenlenen toplantı, belde halkı ile çevrecilerin protesto eylemi sebebiyle yapılamadı.

Karabiga beldesinde yapılması planlanan Karaburun Termik Santrali Entegre Projesi Atık Depolama Alanı ve Kıyı Yapıları Projesi’ne tepki gösteren belde sakinleri ile çevreciler, ÇED raporunun görüşüleceği yerde eylem düzenledi. Toplu halde toplantının yapılacağı yere doğru yürüyüş düzenleyen eylemciler, sloganlar atarak beldede termik santral kurulmasını istemediklerini söylediler. Toplantının yapılacağı otel önünde toplanan çevreciler, ÇED raporunun yapılacağı salona girmeyerek bu durumu protesto etti.

Bunun üzerine İl Çevre ve Orman Müdür Vekili Hatice Doğukan başkanlığındaki heyet, vatandaşlardan toplantıya katılmadığına dair tutanak tuttu.

Eylemciler daha sonra olaysız olarak dağıldı.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir