Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacaören İskele Projesi Yeniden Gündemde

Karacaören İskele Projesi Yeniden Gündemde

Çanakkale’de Asya ile Avrupa yakasında ağır tonajlı araçların geçişinde kullanılması planlanan Karacaören bölgesindeki iskele projesinin yeniden gündeme alındığı açıklandı.

Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ali Rıza Tekin, İl Trafik Komisyonu kararı ile ağır tonajlı araçların il merkezinden geçişine izin verilmemesinin ardından bu araçların Kepez-Eceabat ve Gelibolu-Lapseki hattından faydalandığını belirterek, “Bu konuda Valimizin Karacaören bölgesine bir iskele yapılması konusunda teklifi vardı. Bu konuda daha önce görüşmeler yapılmıştı. Bir süre bu konu askıya alındı. Ancak bu konuyu Kasım ayındaki İl Genel Meclisi toplantımızda yeniden görüşeceğiz. Yaklaşık 8 milyon TL’ye mal olması planlanan Karacaören liman projemizin hizmete girmesinin ardından 2-3 yılda kendisini amorti edeceğine inanıyoruz. Yıllık akaryakıt tasarrufu ve diğer tasarruflarla kurumun bu iskele sayesinde 2 milyon TL kar elde edeceğine inanıyoruz. Çanakkale-Eceabat hattına alternatif olacak bu yer sayesinde ağır tonajlı araçlar daha kısa sürede Asya ile Avrupa arasında geçiş yapabilecek” dedi.

İHA

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir