Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Karacaören’de Jeolojik Etüt Projesi

Karacaören’de Jeolojik Etüt Projesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Çanakkale Belediyesi arasında Karacaören bölgesinin Jeolojik ? Jeoteknik zemin etütlerinin hazırlanması amacıyla işbirliği protokolü törenle imzalandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Çanakkale Belediyesi Karacaören köyü sınırları imar planına esas jeolojik- jeoteknik etütlerinin yaptırılması ile ilgili protokol imzalandı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale’nin geleceğindeki sağlıklı yapılaşmanın oluşabilmesi için ÇOMÜ ile birlikte ortak proje geliştirdiklerini ifade ederek şunları söyledi: “Temellerin mevcut zeminlere uygunluğu, temel çeşitlerinin ya da zemin iyileştirmelerinin, o zeminlere uygun olup olmadığının tespiti, depremsellik açısından önem arz ediyor. Dolayısıyla biz de bu konuda üniversitemiz ile bize uzun yıllar hem veri, hem imar, hem de ruhsat çalışmalarında temel teşkil edecek bir çalışma sürdüreceğiz. Proje imzalandıktan Karacaören bölgesinde birkaç gün sonra çalışmalar başlayacak” dedi. Yapılan konuşmaların ardından ÇOMÜ ile Çanakkale Belediyesi arasında protokol imzalandı.

[Medya Hedef]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir