Karadağ’dan Başkanlık Sistemi Açıklaması

Karadağ’dan Başkanlık Sistemi Açıklaması
25 Ekim 2016

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ son günlerde gündemde olan Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
İl Başkanı Karadağ, Başkanlık Sisteminin uzun süredir parti gündeminde olduğunu belirterek;“Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin gündeme getirmesi ile tartışmalar tekrar alevlenmiştir. Ülkemizde bir sistem sorunu mevcut olup yaşanan bu sistem sorununun ülkemizde sorun ve sıkıntıları sebep olduğu apaçık ortadadır. Biz AK Parti olarak milletin sesinin, beklentilerinin, millet siyasetinin ve hissiyatının güzergahını belirleme gayreti gösteriyoruz” dedi.
Parlementer sistemden taviz verilmeden, ülkeye en uygun sistem hakkında her kesim ile görüştüklerini ve bu konuda çok hassas davrandıklarını ifade eden Karadağ;
“Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin geleceği adına pek çok kritik adım atılması kuvvetle muhtemel olup atılacak olan bu adımlarda milletin hakemliğine gidilmesinden başka doğal olan bir yol bulunmamaktadır. Milliyetçi Hareket Partisi partisini özellikle bu süreçte takındığı tutum için bir kez daha tebrik ediyorum .Ülke menfaatine olan her konuda MHP lideri Devlet Bahçeli çözümden yana tavır alıp ülke çıkarlarına uygun hareket etmektedir. Meclis’imiz ister 367, ister 330 ile Anayasa değişikliğini onasın, her halükarda son kararı millete götürmek gibi bir düşünceleri olduğunu belirten Karadağ ‘Milletten korkmayalım. Millet her şeyin en iyisini yapar. Bugüne kadar yaşadığımız krizleri nasıl en güzel şekilde millet çözdüyse bu sorunu da yine millet çözecektir” diye konuştu.
İl Başkanı Karadağ, teklifin sadece AK Partinin değil bütün partilerin gündeminde olduğunu belirterek meclise gelecek kanun teklifinin önümüzdeki günlerde netleşeceğini sözlerine ekledi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir