Kardeş Kent Başkanları Bir Arada

Kardeş Kent Başkanları Bir Arada
20 Mayıs 2015

Geçtiğimiz aylarda Çanakkale’de düzenlenen protokol imza töreni ile birlikte kardeş kent olan Çanakkale ve Giresun arasındaki bağlar kuvvetleniyor. Giresun heyetinin Çanakkale ziyareti ardından, Çanakkale heyeti de 38. Uluslararası Giresun Aksu Festivali kapsamında kardeş kenti ziyaret etti.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Başkan Yardımcısı Ali Sürücü, Belediye Meclis Üyeleri Yalçın Ülkü, Ethem Hırçın ve Fikret Esen, Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan, Çanakkale Giresunlular Derneği Başkanı Onursal Aydın ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Çanakkale Belediyesi personelinden oluşan heyet, Giresun’u ziyaret etti. Heyet, kentin ün yapan etkinliği 38. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’nin açılışına katılma imkanı bulurken, aynı zamanda kenti de gezme şansı buldu.

Kardeş Kent Giresun ziyareti kapsamında Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve beraberindeki heyet, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret etti. Ziyarete, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Giresun Belediye Başkan Vekili Hayati Tökez, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Meclis Üyesi Erdinç Hıdımoğlu, Giresun Baro Başkanı Gültekin Uzunalioğlu da katıldı.

Başkan Gökhan, kardeş kent Giresun’da olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirtirken, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu da, Çanakkale’de çok iyi ağırlandıklarını kaydederek, Çanakkale heyetini de kentlerinde ağırlamaktan dolayı memnuniyet duyduklarını söyledi. Ziyaret, karşılıklı hediye takdimi ve anı fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Festival Kortejinden Renkli Görüntüler
Çanakkale heyeti, Giresun Belediyesi ziyaretinin ardından ise bu yıl 18-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen 38. Uluslararası Giresun Aksu Festivali’nin yürüyüşüne katıldı. Yaklaşık 4 bin yıllık bir gelenek olduğu belirtilen ve baharın gelişini karşılamak adına gerçekleştirilen festivalin açılış kortejine ise ilgi büyüktü. Giresunlular, yürüyüş boyunca Belediye Başkanı Ülgür Gökhan başta olmak üzere Çanakkale heyetine de büyük ilgi gösterdi. Çanakkale de aralarında olmak üzere yurt içi ve yurt dışından gelen halk oyunları ekipleri ile çok sayıda kentlinin katıldığı yürüyüş pankartlar ve şarkılar eşliğinde gerçekleşti. Giresun Atatürk Meydanı’nda son bulan yürüyüşün ardından burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, geçtiğimiz aylarda Çanakkale’de gerçekleşen kardeş kent protokolü imza törenini hatırlatarak, bir protokolün de 20 Mayıs 2015 Çarşamba günü Giresun’da gerçekleşeceğini belirterek, “Sizlere Çanakkale’den, şehitler diyarından selam getirdim. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında, kurtuluş mücadelesinde de önemli rol oynayan Giresun’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Sizlerle kardeş olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyuyorum. Sizleri seve seve Çanakkale’de ağırlamak isteriz” diye konuştu. Başkan Gökhan aynı zamanda 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı da kutladı.
Çanakkale heyetinin Giresun’daki ziyaretinin ilk günü, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, eşi Müge Aksu ve beraberindeki heyetin birlikte yediği akşam yemeği ile birlikte son buldu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir