Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
‘Kardiyopulmoner Baypas’ Kitabı ÇOMÜ 100.Yıl Serisi’nden Yayınlandı

‘Kardiyopulmoner Baypas’ Kitabı ÇOMÜ 100.Yıl Serisi’nden Yayınlandı

Çeviri editörlüğünü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Saçar’ın yaptığı Kardiyopulmoner Baypas isimli kitap ÇOMÜ 100. Yıl Serisinden yayınlandı.

Türkiye’de perfüzyon teknikleri önlisans ve lisans programlarını açan ilk üniversitelerden birinin ÇOMÜ olduğunu belirten Saçar “Bununla birlikte ilk perfüzyon simülasyon laboratuarını da ÇOMÜ kurmuştur. Bu alanda çeşitli uygulamalar yapabildiğimiz laboratuar sayesinde öğrencilerimiz ‘gerçekçi’ bir ortamda öğrenim görmektedirler. Yakın zamana kadar ‘usta-çırak’ ilişkisine dayanan perfüsyonist eğitim sistemi son yıllarda yapılandırılmış olarak üniversitelerde ele alınsa da Türkçe kaynak sıkıntısı çekilmekteydi” şeklinde konuştu.

Saçar, Cambridge Üniversitesi’nin bir yayını olan kardiyopulmoner baypass isimli kitabın çevirisinin ülkemizdeki çeşitli üniversitelerde eğitim gören önlisans ve yükseklisans öğrencileri için ders kitabı niteliğinde olduğunu ve bu eserin Türkçeye kazandırılmasında desteğini esirgemeyen ÇOMÜ’ye teşekkür ettiğini söyledi.

[comu.edu.tr]

Filtreler:

Yorumlar

Henüz yorum yok...

Sizin yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir