‘Kardiyopulmoner Baypas’ Kitabı ÇOMÜ 100.Yıl Serisi’nden Yayınlandı

‘Kardiyopulmoner Baypas’ Kitabı ÇOMÜ 100.Yıl Serisi’nden Yayınlandı
12 Eylül 2014

Çeviri editörlüğünü Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Saçar’ın yaptığı Kardiyopulmoner Baypas isimli kitap ÇOMÜ 100. Yıl Serisinden yayınlandı.

Türkiye’de perfüzyon teknikleri önlisans ve lisans programlarını açan ilk üniversitelerden birinin ÇOMÜ olduğunu belirten Saçar “Bununla birlikte ilk perfüzyon simülasyon laboratuarını da ÇOMÜ kurmuştur. Bu alanda çeşitli uygulamalar yapabildiğimiz laboratuar sayesinde öğrencilerimiz ‘gerçekçi’ bir ortamda öğrenim görmektedirler. Yakın zamana kadar ‘usta-çırak’ ilişkisine dayanan perfüsyonist eğitim sistemi son yıllarda yapılandırılmış olarak üniversitelerde ele alınsa da Türkçe kaynak sıkıntısı çekilmekteydi” şeklinde konuştu.

Saçar, Cambridge Üniversitesi’nin bir yayını olan kardiyopulmoner baypass isimli kitabın çevirisinin ülkemizdeki çeşitli üniversitelerde eğitim gören önlisans ve yükseklisans öğrencileri için ders kitabı niteliğinde olduğunu ve bu eserin Türkçeye kazandırılmasında desteğini esirgemeyen ÇOMÜ’ye teşekkür ettiğini söyledi.

[comu.edu.tr]

Yorumlar...
  • Hilal Can
    20/07/2020 14:51

    ‘Kardiyopulmoner Baypas’ Kitabı ÇOMÜ 100.Yıl Serisi’nden Yayınlandı.Kitabı nasıl satın alabilirim

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir