Karina Deniz Kültürü Merkezi Çok Yakında

Karina Deniz Kültürü Merkezi Çok Yakında
11 Ekim 2021

 Çanakkale’nin denizel ekosistemini tanıtmak, deniz ve rüzgâr sporlarını görünür kılmak amacı ile yola çıkan Çanakkale Belediyesi Karina Deniz Kültürü Merkezi, kısa süre içerisinde kentlilere kapılarını açacak. 

Çalışmalarına 2021 Ocak ayında başlanan ve kısa süre içerisinde kentliler ile kente gelen misafirlere hizmet verecek olan Karina Deniz Kültürü Merkezi projesi ile; Çanakkale bölgesine ait Denizel ekosistemi tanıtmak, kentlilerin yanı sıra özellikle de çocuk ve gençlerin sosyo-kültürel gelişimine katkıda bulunmak, su altına Vr teknoloji ile dalış imkanı sağlamak, su altı ve rüzgar sporlarını görünür kılmak amaçlanırken, diğer yandan kente yeni rekreasyon alanı kazandırılacaktır. 

Merkez alanı, kapalı ve açık alan olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Kapalı alanda akvaryum bölümü, alg üniteleri, Vr teknoloji bölümü, denizcilik bölümü, sergi ve koleksiyon bölümleri yer almaktadır. Açık alanda ise su altı ve rüzgâr sporları, sportif balıkçılık atölyeleri, çocuklar için oyunlaştırılmış aktiviteler, dönem verl kamplar, deniz temalı oyun parkı, Piri Reis haritası ve bilgi edindirme panoları (rüzgarlar, balık türleri vb.) gibi faaliyet alanlarını kapsamaktadır. 

Çanakkale Belediyesi Karina Deniz Kültürü Merkezi projesi; ÇOMÜ Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ile Dardanel Önentaş A.Ş  iş birliği ve ortak çalışma yöntemiyle yapılmaktadır.

www.canakkale.bel.tr
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir