Kaşdemir, Arı Yetiştiricileri Birliği’ni Ziyaret Etti

30 Ekim 2013

AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, Çanakkale İli Arı Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. İl Başkanı Muzaffer Kutlu, İl Kadın Kolları Başkanı Jülide İskenderoğlu ve il Kadın Kolları başkan yardımcısı Hülya Duman’ın da hazır bulunduğu ziyarette arıcılık sektörünün problemleri masaya yatırıldı.

Arı yetiştiricileri birliği üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette Birlik Başkanı Cahit İleri duydukları memnuniyeti ifade ederek, bal üretiminde sıklıkla hile ile karşılaşıldığını, Çanakkale Belediyesi’nin özellikle pazarlarda bal denetimi konusunda hiçbir şey yapmamasından dolayı da vatandaşların mağdur olabileceğini belirttiği öğrenildi. Bal alırken emniyet bandı ve üretim izni bulunmayan ürünleri tercih etmemeleri konusunda da vatandaşlara uyarılarda bulunan İleri, balına güvenen tüm üreticilere çağrıda bulunarak tescilleme ve paketleme konusunda herkese açık olduklarını belirtti.

AK Parti heyeti ziyaretinden ardından bal paketleme tesislerine geçerek burada balın hangi aşamalardan geçtiği konusunda Birlik Başkanı Cahit İleri’den bilgiler aldılar.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir