Kaşdemir, Tarihi Alan Başkanlığına Asaleten Atandı!

07 Aralık 2016

Dışişleri, Bilim Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Ekonomi, Gıda Tarım ve Hayvancılık, Kültür ve Turizm, Maliye, Milli Eğitim, Sağlık bakanlıklarına ait atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.
Buna göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığına Gençlik ve Spor Bakanlığı Müşaviri İsmail Kaşdemir asaleten atanmış oldu.

İsmail kaşdemir kimdir?
15.09.1978 tarihinde Çanakkale İli, Biga İlçesi, Balıklıçeşme Köyünde doğdu. İlköğrenimini köyündeki okulunda tamamladı. Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesinde parasız yatılı olarak orta öğrenimini 1996 yılında tamamladı. Aynı yıl girmiş olduğu üniversite sınavını kazanarak Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde üniversite hayatına başladı. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu. Avukatlık stajından sonra, 2002 yılında vatani görevini, Balıkesir İl Jandarma Alay Komutanlığı’ nda kısa dönem jandarma er olarak ifa etti. 2003-2011 yılları arasında Çanakkale Barosu’ na kayıtlı olarak serbest avukatlık yaptı. Serbest avukatlık mesleğini icra ederken 2007-2009 yıllarında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’ nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında yapılan genel seçimlerde 24. Dönem Çanakkale Milletvekili olarak seçildi. TBMM’ de Adalet Komisyonu ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca TBMM Gana Dostluk Grubu Başkanlığı görevinde bulundu. T.C Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakanlık Müşaviri görevinde bulundu. Halen Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı görevini yürütmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Kaşdemir iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir