Kaşdemir’den Küçükkuyu’ya Yol Müjdesi

30 Ekim 2013

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi, AK Parti Çanakkale Milletvekili İsmail Kaşdemir, yerel seçimler öncesinde Ayvacık’a bağlı Küçükkuyu beldesini ziyaret ederek partilileriyle bir araya geldi. Ziyaret sırasında kamuoyu araştırmalarına göre Küçükkuyu halkının yeniden AK Parti belediyeciliğini istediğini belirten Kaşdemir, kasım ayı içerisinde ihalesi yapılacak Ayvacık Küçükkuyu yolunun müjdesini de verdi.

AK Parti Küçükkuyu Belde Başkanı Halil Ahmet Şahin parti binasında yaptığı konuşmada yerel seçim sürecinde yapılan bu ziyaretin kendilerine güç kattığını belirterek önümüzdeki dönem Küçükkuyu’yu AK Parti belediyeciliğiyle tanıştırmak istediklerini söyledi. AK Parti Çanakkale milletvekili İsmail Kaşdemir de, Küçükkuyu’nun Çanakkale’de en fazla önem verdikleri yerlerin başında geldiğini belirterek, “Küçükkuyu yeşiliyle mavisiyle, kültürüyle, doğasıyla, tarihiyle Çanakkale’nin en kıymetli yerlerinden birisidir” dedi. Kaşdemir sözlerine şöyle devam etti; “Bugüne kadar Küçükkuyu’ya hizmetlerimizle var olduk, var olmaya da devam edeceğiz. Bizim burada ki amacımız partimizin hizmet siyasetiyle burada ki hizmetlerimizden söz ettirmek. Daha önce buraya seçim öncesi ve sonrası defalarca gelmiştik. Gerek burada ki sağlık hizmetlerinin daha iyi olması anlamında ki sağlık ocağının hizmet vermesi, gerek Ziraat Bankası şube açılışı bizler için önemliydi. Biz bunları burada ki taleplere binaen yaptık. Hem belde teşkilatımız hem de Ayvacık ilçe teşkilatımız bizlere Küçükkuyu’da ki sorunları tespit edip bildirir bizlerde bu ihtiyaçlar ve sorunlar çerçevesinde hizmetlerimizi kazandırmaya çalışırız” dedi.

Küçükkuyu’ya yol müjdesi
Ziyaret sırasında ihalesi yapılacak yeni Küçükkuyu yolu hakkında müjde de veren Kaşdemir, ön yeterlilik ihaleleri yapılan yolların yapım ihalesinin de en geç kasım ayı sonuna kadar yapılmasının beklendiğini söyledi. Kaşdemir; “Bölgeyi rahatlatacak uzun zamandan beri beklediğimiz ve üzerinde durduğumuz bir konuydu. Geçtiğimiz akşam aldığımız bilgiye göre gelinen son durum kasım ayı içerisinde yapım ihalesi yapılacak. Eğer hukuki anlamda prosedürde bir aksaklık olmazsa şu aşamada tarih vermek mümkün değil ama tahminen yılbaşı gibi yapım işlerine başlamış oluruz. Biliyorsunuz bizler bir işe başladığımız zaman da bitiş tarihini de veriyoruz. Bu bölge sadece Çanakkale’nin ihtiyaçlarına hitap eden bir yer değil. İstanbul’u İzmir’e bağlayan buradan en çok trafik akışının olduğu bir bölge. Bu anlamda da Türkiye’de ihtiyaca binaen yapılacak bir iş olacaktır. Küçükkuyu’yu da rahatlatacaktır” dedi.

“Küçükkuyu’da AK Parti belediyeciliğine özlem var”
Yerel seçim süreciyle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kaşdemir “Bizim öncelikli hedefimiz isimlerden ziyade AK Parti’nin siyaseti ve hizmetleriyle var olmak. Biz hem iktidar partisiyiz hem en büyük partiyiz özellikle de belediyecilik anlamında kendini ispatlamış ve bu alanda çok başarılı olmuş bir partiyiz. İsimlerden daha ziyade burada tekrar AK Parti’nin var olması gerektiğine, hizmetlerine tekrar kaldığı yerden devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Çok samimi söylüyorum Küçükkuyululardan da bize bu yönde çok büyük bir destek geliyor ve büyük bir beklenti var. Çünkü Küçükkuyulu vatandaşlarımız önceki AK Parti belediyeciliği ile sonra ki CHP belediyeciliğini karşılaştırma imkanı buldular. Bize gelen bilgilere göre de AK Parti belediyeciliğine dönüş olması gerektiği yönünde bir istek var. Bizde hassasiyetle beklentiler çerçevesinde aday adayı arkadaşlarımızdan en doğru en kabul edilebilir adayı bulup birlikte seçim yarışına gireceğiz. Şunu ifade etmek isterim ki bu seçimde biz Küçükkuyu’da sadece belediye başkan aday adayını belirlemeyeceğiz, Mart ayı sonunda Belediye Başkanı olacak kişiyi belirleyeceğiz. Bu kadar net söylüyoruz ve iddialıyız. Çünkü yapılan kamuoyu araştırmaları, bize gelen talepler ve teşkilatımızın bize söylemiş olduklarına baktığımız zaman AK Parti’nin tekrar iş başına gelmemesi için bir sebep yok. Millet üzerine düşeni yapmış beklenti içerisine girmiş artık top bizde. İnşallah bu görevi layıkıyla yapacağız. Bizim burada var olmamız gerekiyor” dedi.

Parti binası ziyaretinin ardından Küçükkuyu’da bulunan kahvehaneleri ziyaret eden Kaşdemir ve beraberindekiler burada bulunan vatandaşlarla tokalaşarak istek ve sıkıntılarını dinledi.

Ziyarette AK Parti İl Başkanı Muzaffer Kutlu, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Ayvacık İlçe Başkanı Sabri Tok, Ayvacık il genel meclis üyesi Mustafa Menteşe, il yönetim kurulu üyeleri Turan Tumay, Recep Ragıp Barış, İlker Çiftçi ve Tahsin Gödek’te hazır bulundu.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir