Kavak Belediyesi Fırın Kapattı

Kavak Belediyesi Fırın Kapattı
03 Kasım 2009

Çanakkale?nin Gelibolu ilçesine bağlı Kavak beldesinde bulunan ekmek fırını özel şartnameye uymadığı gerekçesi ile belediye tarafından kapatıldı.

Fırın işletmecisi Mehmet Şahin, 3 yıllığına kiraladıkları fırının iş yerinde kendilerinin bulunmadığı bir anda kontrol yapılmadın kapatılmasına bir anlam veremediklerini ifade ederek, ?Fırında un ya da topraktaki sıcak ve rutubetten kaynaklanan bir hastalık çıktı. Bunu babadan fırıncı olan, ya da çok tecrübeli ziraat mühendisleri bilir. Bu hastalığın adı Rop hastalığıdır. Bu hastalığı fark edince üretimi durdurduk ve Gelibolu İlçe Tarım Müdürlüğü?ne de durumu giderek bildirdik. Oradaki bir yetkili ?İmalatı bir süre durdurun ve genel bir temizlik yaparak ilaçlatın? dedi. Bu süre içerisinde vatandaşların mağdur olmamaları içinde, köye Gelibolu?dan ekmek getirttik ve şehir dışından getirdiğimiz özel ilaçla fırını ilaçladık? dedi.

Şahin, ?Biz normal gün dolunca belediye yetkililerine mühürlenen işyerimizin ne zaman açılacağını ve mağdur olduğumuzu sorduk. Bir cevap alamadık. Ayrıca işçilerin yatakhanesi ve eşyalarının bulunduğu yer ile depo olarak kullandığımız bülümün kapısı ise kaynak makinesi ile puntalanmış durumda. Özel eşyalarımız da içeride kaldı. Onları da alamadık. Bütün bunlar olurken bize hiçbir tebligatta yapılmadı. Sadece fırının mühürlenen kapısına bir kağıt asmışlar? dedi.

Kavak Belediye Başkanı Necati Kopça ise fırını üç yıllığına kiralayan Mehmet Şahin?in sözlerine katılmadığını belirterek, ?Fırın kiracının özel sözleşmenin 23. maddesine uymayıp işyerini sürekli kapalı tutmasından dolayı kapatılmıştır. Burada yasal olmayan bir durum yoktur, olamazda? dedi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir