Kavakköy Beldesinde Çiftçilere Seminer Verildi

Kavakköy Beldesinde Çiftçilere Seminer Verildi
23 Aralık 2011

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Kavakköy Beldesinde Ziraat Mühendisi Murat Çelik’in destekleri ile “Buğday Yetiştirme” semineri düzenlendi.

Kavakköy belde düğün salonunda düzenlenen seminerde ilk konuşmayı Kavakköy Belde Belediye Başkanı Necati Kopça yaptı. Başkan Kopça konuşmasında beldesindeki yaşam koşullarının zorluklarını ve yaşayanların ne şartlarda yaşadıklarını anlatarak, “Hepimizin bildiği gibi bölgemizdeki ilçe, belde ve köylerimizin geçim kaynağı tarım, hayvancılık ve balıkçılıktır. Tarımda halen yetiştirdiğimiz başlıca ürünleriniz buğday, arpa, ayçiçeği, kanola, sebze ve meyvedir. Bu kapsamda Ziraat Mühendisi arkadaşımız Murat Çelik’in katkılarıyla emekle üreten çiftçilerimize, bölgemizin vazgeçilmez tarım ürünlerinden buğday hakkında bilgi verilecek ve sunum yapılacak” dedi.

Tarım İlçe Müdürü Ziya Çakar ise konuşmasında, çiftçilere metrekareye düşecek tohum miktarı hakkında bilgi vererek, üreticilerin gübrelemeyi topraktaki verileri bilip uzman tavsiyesiyle yapmalarını söyledi.Toplantıda ayrıca Taşocak Satış ve Pazarlama Müdürü Aşkın Güderi ve Doktor Fatih Cin de birer konuşma yaptı.

Seminere Kavak Belediye Başkanı Necati Kopça, Gelibolu CHP İlçe Başkanı Nihat Öner, Tarım İlçe Müdürü Ziya Çakar, Taşocak Satış ve Pazarlama Müdürü Aşkın Güderi, Doktor Fatih Cin, konuşmacı olarak katılırken, merkez ilçe ve 25 köyden 450 çiftçi katıldı. Seminerin sonunda Tarım İlçe Müdürü Ziya Çakar, Kavak Belediye Başkanı Necati Kopça ve konuşmacı Aşkın Güler’e bir plaket verildi.

İHA

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir