Kaya Üzen ve Necmi Yıldırım’a TOBB’den Ödül

03 Mayıs 2015

TOBB bünyesinde 10,20, 30 ve 40 yılını dolduranlara Hizmet Şeref Belgesi verildi. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, Hizmet Şeref Belgesi’ne layık görülen üyelere ilişkin, “Kazanırken kazandırmanın, insanlara iş ve aş sağlamanın değerini öğrettiler, dürüst tüccarın ne olduğunu gösterdiler” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Başbakan iken özel sektörün önünü açan birçok reform gerçekleştirdiğini anlatan Hisarcıklıoğlu, bu süreçte özel sektörün yatırım ve ihracat açısından önemli işlere imza attığını ifade etti. Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin bu dönemde en fazla turist çeken 6’ncı destinasyon, müteahhitlik alanında da Çin’den sonra dünyanın en büyük 2’nci gücü haline geldiğini kaydetti.

Hizmet Şeref Belgesi alanların Türkiye’de üretimin ve ticaretin adı yokken üretim ve ticaret yaptıklarının altını çizen Hisarcıklıoğlu, “Kazanırken kazandırmanın, insanlara iş ve aş sağlamanın değerini öğrettiler, dürüst tüccarın ne olduğunu gösterdiler” ifadelerini kullandı

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOBB bünyesinde 10, 20, 30 ve 40 yılını dolduran üyelere Hizmet Şeref Belgeleri ve plaketlerini verdi.

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı S. Kaya Üzen ve Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Yıldırım, TOBB Genel Kurul delegeliğinde 10. Yılını doldurdukları için ödül almaya hak kazandılar.

Başkan S. Kaya Üzen konu ile ilgili olarak “TOBB ülkemizin en dinamik, en güçlü ve en etkin sivil toplum kuruluşu. Ülkemiz özel sektörünün, KOBİ’lerinin, sanayiin, ihracatının, istihdamının, yatırımlarının, dış tanıtımının en önemli kurumu. En güçlü sözcüsü. Çok iyi kurumsal yapısı ve çok yetişmiş bir kadrosu var. Üniversitesiyle, vakıflarıyla, iştirakleriyle, yurt dışı temsilcilikleriyle Odalar Birliği son yıllarda çok hızlı gelişti ve değişti. Bu değişimde şüphesiz Rifat Başkanın çok büyük katkısı oldu. Bende böylesine güçlü bir camiada 10 yıldır delege olarak bulunmaktan ve son derece mutluyum” dedi.

Yönetim Kurulu Üyesi Necmi Yıldırım ise “TOBB genel kurul delegeliğinde 10. Yılımı doldurmam nedeniyle verilen plaket ve hizmet şeref belgesinden büyük onur duydum. Ülkemizin her kurumundan, her ilinden, her bölgesinden, her sektöründen burada temsilciler var. Çok geniş bir perspektifi ve çok geniş bir sorumluluğu var. 1 milyon 200 binin üzerinde firma kayıtlı bulunmakta. Dolayısıyla böyle güçlü bir yapının parçası olmaktan dolayı kendimi şanslı addediyorum. Beni bu göreve layık gören Çanakkale Ticaret Borsası Meclisine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir