Kaz Dağları’nda İç Dünyanızın Renklerini Keşfetmek İster misiniz?

Şebnem Göksel
23/06/2015
23 Haziran 2015

Londra doğumlu sanatçı Mine Yapar, sizleri ‘Kazdağı Sezgisel Resim ve Doğal Boya Atölyesi’ne çağırıyor.

3 -5 temmuz 2015 tarihleri arasında Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi Yeniköy ve Muratlar’da düzenlenecek olan atölye çalışmalarında, eğitmen olarak sanatçı Mine Yapar ve ulaşım-konaklama konusunda Bayramiç Yeniköy ekolojik kolektif üyeleri destek veriyor. İki gün süren program hakkında bilgiler veren Mine Yapar, atölye amacının “özgürleşmek, iç sesimizi duymak, iç dünyamızın renklerini keşfedip resimle ifade etmek” olduğunu dile getirdi. Mine Yapar yapılan çalışmalar ile ilgili ayrıca şunları söyledi:

“Sezgisel resim teknikleri ile mantık ve mükemmel olma saplantılarımızdan kurtuluyor ve yeniden çocuk oluyoruz! Picasso’nun dediği gibi “her çocuk sanatçıdır, mesele büyüdüğünde sanatçı kalabilmektedir.

Resim yapmaya başlamadan çiftlik ürünlerinden doğal boya yapıyoruz. Bu atölyede yapacağımız doğal boya orta çağ ve rönesansta çok kullanılan tempera boyası. Ayrıca süt ürünlerinden kazein boyası da yapabiliriz.

Sabahları enerjimizin özgürce akmasını sağlayacak egzersizler yapıyoruz. Bu egzersizler bedensel psikoterapi, qi gong ve continuum movement gibi disiplinlerden kaynaklanıyor.

Katılım için resim bilgisi, deneyimi veya yeteneği şart değil. Hiç resim yapmamış olanlarla güzel sanatlar eğitimi almış olanlar yan yana çalışabiliyor atölyelerimizde.”

Mine Yapar’ın atölyeleri ve Bayramiç Yeniköy hakkında daha ayrıntılı bilgi için:

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir