“Kaz Dağlarını Görmeyen Kalmasın”

07 Mayıs 2015

Çanakkale Belediyesi’nin bu yıl 5’nci kez düzenlediği organizasyon ile kentin eşsiz güzelliklerinden biri olan Kaz Dağları’na ücretsiz geziler başladı.

2011 yılından itibaren ‘Kaz Dağlarımıza Sahip Çıkmaya Geliyoruz’ sloganı ile devam eden ücretsiz geziler bu yıl 5 Mayıs itibariyle başladı. Çanakkale Belediyesi’nin organizasyonunda ücretsiz araç ve rehberlik hizmetleri verilirken, kentliler keyifli bir gün geçirme fırsatı buluyor.

Bu yıl Ağustos ayına kadar devam edecek olan geziler kapsamında, kentliler Bayramiç’te çay molası vererek güne başlıyor. Ardından Evciler Köyü’nde de verilen mola sonrası varılan Kaz Dağları bölgesinde katılımcılar, profesyonel rehber eşliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştirerek, bölgenin eşsiz güzelliklerini yakından görme fırsatı yakalıyor.
Alabalık Tesisleri’ni de gezen katılımcılar, Ayazma’nın doğal ve eşsiz dokusunda doğa yürüyüşü gerçekleştirirken burada piknik yapma imkânı da buluyor. Balaban mevkiinde de gerçekleşen gezi ve molaların ardından ise Kaz Dağları gezisi tamamlanmış oluyor.

Çanakkale Belediyesi’nden Kaz Dağları gezileriyle ilgili yapılan açıklamada bölgeyi tehdit eden altın madeni arama ve işletme çalışmaları sonucunda oluşacak kayıpların da görülmesine ve bilgi sahibi olunmasına olanak sağlandığı belirtilirken Ağustos ayına kadar Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri düzenlenecek olan geziler için Çanakkale Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü İletişim Masaları’na başvurarak ya da 444 17 17 nolu telefonu arayarak Çağrı Merkezinden randevu alınabildiği kaydedildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir