Kazanan Troya Müzesi’nden Çıktı!

Kazanan Troya Müzesi’nden Çıktı!
15 Şubat 2020

Müzelere ilgiyi artırmak amacıyla 15 Ocak Çarşamba günü Türkiye genelinde Bakanlığa bağlı 300’den fazla müzede gerçekleştirilen Müzede Selfie Günü’nün kazananlarından biri Troya Müzesi’nden oldu.

Müzelere ilgiyi artırmak amacıyla her yıl 15 Ocak tarihinde kutlanan Müzede Selfie Günü’ne sosyal medya kullanıcıları bu yıl da yoğun ilgi gösterdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı özel ödüllerinin sahipleri binlerce paylaşım arasından belirlendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Müzede Selfie Günü’nde, Türkiye’deki müzelerin uluslararası tanıtımının sağlanması ve yediden yetmişe tüm vatandaşlarda müze bilincinin geliştirilmesi amacıyla yarışma düzenledi. Türkiye’deki müzelerden #museumselfiedayturkey ve #müzedeselfiegünü etiketleri ile öz çekimlerini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, ülkemizin tarihi ve kültürel miraslarının tanıtımına katkı sundu. Bakanlık bünyesinde gerçekleştirilen değerlendirme sonucunda, Çanakkale’de minik öğrencileriyle Troya Müzesi’ni ziyaret eden öğretmen Burcu Kandemir ve Türkiye’yi ikinci evi olarak gördüğünü belirterek Efes Antik Kenti’nden fotoğrafını gönderen Albert Chamorro ödül almaya hak kazandı.

Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça dillerinde duyurusu yapılan yarışma kapsamında öz çekim gönderen sosyal medya kullanıcılarından birinci olan yerli katılımcı bir yıllık Müze Kart, yabancı katılımcı ise Devlet Opera ve Balesi’nden davetiye sahibi oldu. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Troya Müze Müdürü Rıdvan Gölcük şunları söyledi:

“Müzelere ilgiyi artırmak amacıyla her yıl 15 Ocak tarihinde kutlanan Müzede Selfie Günü’ne sosyal medya kullanıcıları bu yıl da yoğun ilgi gösterdi. Bildiğiniz gibi Kültür ve Turizm Bakanlığımız müzelerde çekilmiş en iyi selfieye özel ödül vereceğini duyurdu ve 15 Ocak günü yarışma düzenledi ve ne mutlu ki Müzede Selfie Günü kapsamında Bakanlığımız tarafından düzenlenen yarışmanın kazananları, Troya Müzesi’ndeki paylaşımıyla Burcu Kandemir ve Efes Antik Kenti’ndeki paylaşımıyla Albert Chamorro oldu. Burcu Kandemir 15 Ocak günü minik öğrencileri ile katıldığı Müzede Selfie Günü’nde hem bizlere hem ziyaretçilere müthiş keyifle anlar yaşattı. Çocukların enerjisi ve sevimliliği, Troya Müzesi’nin fantastik atmosferiyle birleştiğinde müthiş anlar yaşadık. Sayın Valimiz Orhan Tavlı ve kıymetli eşleri de Burcu Hoca ve öğrencileri ile birlikte selfie çekilmişlerdi. Kazanan ‘selfie’nin Troya Müzesi’nden çıkması sebebiyle çok mutlu oldum. Bakanlığımızın Burcu Hoca’ya bir hediyesi olacak. Düşündük ki Troya Müzesi adına bizim de Hoca’mıza sembolik bir armağanımız olsun. En yakın sürede kendisi ile paylaşacağız. Tebrikler Burcu Hoca.”

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir