Kazdağı’nda Kaybolan 5 Kampçı Bulundu

Kazdağı’nda Kaybolan 5 Kampçı Bulundu
24 Temmuz 2013

Kazdağı Darıdere mevkiinde kamp yapan 5 kişinin, çıktıkları arazi yürüyüşünde ormanlık alanda kayboldukları, arama kurtarma çalışmaları sonucunda Palamut Tepe eteklerinde Sinanboğuldu mevkiinde bulundukları bildirildi.

Balıkesir’in Edremit İlçesine bağlı Narlı Köyü’nden 22 Temmuz akşamı Kazdağı’na giriş yaparak dağcılık ve kamp faaliyeti yapmak için Darıdere mevkii kamp alanında saat 18.00’de arazi yürüyüşüne başlayan R.B, A.E.İ, E.B, A.K ile İran uyruklu M.B. olmak üzere 5 kişi kayboldu. Kaybolan 5 kişiyle telefon irtibatı kuran Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı Harekat Merkezi tarafından Konum Belirleme Sisteminden yapılan araştırmada kaybolan şahısların Ayvacık İlçesi Palamut Tepe eteklerinde oldukları tespit edildi. Balıkesir AFAT ve Çanakkale AFAT ekipleri de bilgilendirilerek Ayvacık İlçe Jandarma Komutanı emir komutasında Jandarma, Balıkesir AFAT, Çanakkale AFAT ile Ayvacık İlçesi Adatepebaşı köyünden bölgesel alan kılavuzu temin edilerek 22 Temmuz 2013 tarihinde saat:20.00 de arama kurtarma faaliyetine başlanıldı. Yapılan Arama Kurtarma faaliyeti neticesinde 23 Temmuz 2013 günü saat 02.30 sıralarında Palamut Tepe eteklerinde Sinanboğuldu mevkii olarak bilinen arazi kesiminde kayıp şahıslar Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı ve beraberindeki ekiplerce bulundu.

Şahısların Ayvacık Devlet Hastanesinde yapılan sağlık kontrollerinde herhangi bir sağlık problemlerinin olmadığı tespit edildi.

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir