Kazdağları Gezileri Başladı

Kazdağları Gezileri Başladı
22 Mayıs 2014

Çanakkale Belediyesi tarafından ‘Kaz Dağları’na Sahip Çıkmaya Gidiyoruz’ sloganıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kaz Dağları gezileri 13 Mayıs Salı günü itibariyle başladı.

Bölgenin doğal güzelliklerinin kentlilerimiz ile buluşturulmasını amaçlayan geziler kapsamında ayrıca son dönemde altın arama faaliyetleri ile başlayan ve oluşması muhtemel zararlar hakkında da bilgilendirme çalışmaları gerçekleştiriliyor. 2011 yılında ‘Kaz Dağları’na Sahip Çıkmaya Gidiyoruz’ sloganı ile başlatılan ve bu süreçte kentlilerimiz tarafından büyük ilgi gören geziler bu yıl da Mayıs ve Haziran aylarında düzenlenecek.

GEZİ PROGRAMI DOLU DOLU…
13 Mayıs Salı günü yılın ilk gezisi başlarken, katılımcılar hem Kaz Dağları’nın doğal güzellikleri eşliğinde keyifli bir gün geçirme hem de bilgilenme fırsatı yakalıyor.

Geziye katılan kentlilerimiz kendilerini Çanakkale Belediyesi Ana Hizmet Binası önünde bekleyen araçlar eşliğinde çıktıkları yolculukta ilk olarak Bayramiç’te çay molası vererek güne başlıyor. Evciler Köyü’nde de verilen molanın ardından katılımcılar profesyonel rehber eşliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştirerek, bölgenin eşsiz güzelliklerini yakından görme fırsatı yakalıyor.

Alabalık Tesisleri’ni de görme şansı bulan katılımcılar Ayazma’nın doğal ve eşsiz dokusunda doğa yürüyüşü gerçekleştirirken burada piknik yapma imkanı da buluyor. Balaban mevkiinde de gerçekleşen gezi ve molaların ardından ise Kaz Dağları gezisini tamamlamış oluyor.

Çanakkale Belediyesi’nden yapılan açıklamada 26 Haziran tarihine kadar devam edecek olan gezilerin Salı, Perşembe ve Cumartesi günleri düzenleneceği, katılım için Çanakkale Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü İletişim Masaları’na başvurarak ya da 444 17 17 nolu telefonu arayarak Çağrı Merkezimizden randevu alınabileceği belirtildi.

[canakkale.bel.tr]

Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir