Kazdağları Gezileri Sona Erdi

Kazdağları Gezileri Sona Erdi
09 Eylül 2017

Çanakkale Belediyesi tarafından bu yıl “Kazdağları’na Sahip Çıkmaya Gidiyoruz” sloganıyla düzenlenen Kazdağları gezileri son buldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kazdağları gezilerine kentliler yoğun ilgi gösterdi.

7 yıldan bu yana düzenlenen Kazdağları gezileri, bu yıl da kentlilerimizin yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. 1 Temmuz 2017 Cumartesi günü düzenlenen ilk seferle başlayan Kazdağları gezileri, 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü sona erdi.

23 sefer gerçekleştirilen geziler, yaklaşık 500 kentlinin katılımı ile gerçekleştirildi. Çanakkale Belediyesi hizmet binası önünden hareketle, Bayramiç Evciler Köyü, Alabalık Tesisleri, Ayazma Mesire Yeri başta olmak üzere Kazdağları’nın pek çok noktasını gezen kentliler, bir yandan bölgenin doğal güzelliklerini keşfetme fırsatı yakaladı.

Bunun yanı sıra profesyonel rehber eşliğinde doğa yürüyüşleri gerçekleştirerek bölgeye ilişkin fikir edinme şansı yakalayan kentlilerimize, bölgede uzun süredir yürütülen madencilik faaliyetleri ve bu çalışmaların bölgeye olan zararları anlatıldı.

Geziler kapsamında anket çalışmasına da katılan kentlilerimizin büyük çoğunluğu, Kazdağları gezisini oldukça verimli ve başarılı bulduğunu ifade ederken, bölgedeki madencilik faaliyetlerinin zararları ve olumsuz yönleri konusundaki bilgilendirmeden de memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Kentliler, Kazdağları gezisinde hem doğal güzellikleri görme hem de bu güzellikleri tehdit eden çalışmalar hakkında birebir bilgi alma fırsatı yakaladıkları için Çanakkale Belediyesi’ne teşekkür ve memnuniyetlerini iletti.

Filtreler:
Yorumlar...

    Henüz yorum yok...

Sizin Yorumunuz...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir